Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Tréner Angličanov tisíckrát zomieral, kým sa dočkal postupu

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Roy Hodgson. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. okt 2013 o 12:28

Angličanom vystrieľali postup na MS 2014 Wayne Rooney a Steven Gerrard.

LONDÝN. Anglickí futbalisti potrebovali na potvrdenie postupu na svetový šampionát do Brazílie zdolať na záver kvalifikácie Poliakov.

Proti uvoľnene hrajúcemu súperovi to nemali jednoduché, ale zabrali im hviezdy. V 41. min hlavičkoval do poľskej siete Wayne Rooney a druhý gól pridal Steven Gerrard. Najmä gól 33-ročného kapitána Gerrarda stál za to.

"Za stavu 1:0 sa mohlo stať čokoľvek. Stačilo jedno malé zaváhanie, súper by vyrovnal a náš postup na majstrovstvá sveta by bol ohrozený. Pri svojom góle som sa rozhodol ísť do brejku. Keď som videl, ako sa lopta ocitla v sieti, bol to neopísateľný pocit,“ komentoval spokojný Gerrard.

"Keď mi tréner Hodgson zavolal a poprosil ma, aby som ešte zostal kapitánom reprezentácie, veľmi som sa potešil. Vravel som si, že ako kapitán musím ísť príkladom a vykonať na ihrisku niečo dôležité. Myslím si, že sa mi to podarilo,“ dodal Gerrard. Angličania predstihli Ukrajincov o jediný bod.

Skúsený tréner Roy Hodgson doviedol v roku 1994 na majstrovstvá sveta Švajčiarov Vždy však túžil po tom, aby sa mu to raz podarilo aj s reprezentáciou rodnej krajiny. Ako 66-ročný sa napokon dočkal.

"Nechcem sa dotknúť nikoho vo Švajčiarsku, ale som Angličan. Pocit hrdosti postúpiť na svetový šampionát ako tréner Anglicka zrejme nič neprekryje," povedal Hodgson.

"Keď chcete uspieť v lotérii, musíte si kúpiť lístok. My sme si ho kúpili a zvolili tie správne čísla. Verte, že som počas tejto kvalifikácie tisíckrát zomieral, keď som videl skvelú hru našich súperov. O to väčšia je moja radosť na jej konci," dodal Hodgson.

Súvisiace články