Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tréner Ancelotti skončil v Reale, nástupca známy o týždeň

Carlo Ancelotti nezískal v tejto sezóne s Realom Madrid ani jednu trofej. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. máj 2015 o 19:40

Potenciálnym nástupcom Ancelottiho je Rafael Benitez.

MADRID. Tréner Carlo Ancelotti skončil v španielskom futbalovom veľkoklube Real Madrid. Na pondelkovej tlačovej konferencii to oznámilo vedenie vicemajstra Primera division a ukončilo tak mediálne špekulácie o budúcnosti kouča.

Prezident klubu Florentino Perez zatiaľ neprezradil, kto od novej sezóny zasadne na lavičku. Meno nástupcu by však malo byť známe na budúci týždeň.

Čas na nový impulz

"Predstavenstvo klubu sa rozhodlo vypovedať zmluvu s Carlom Ancelottim. Bolo to veľmi náročné rozhodnutie, ale ako som už v minulosti povedal - nie sme tu na to, aby sme robili jednoduché verdikty, ale tie najlepšie pre túto inštitúciu," skonštatoval Perez.

Šéf Realu dodal, že nastal čas, aby sa Real posunul dopredu. "Carlo Ancelotti si za tie dva roky získal náklonnosť vedenia, mňa, ale aj fanúšikov. Je súčasťou našej histórie. Ale ako všetci viete, požiadavky Madridu sú veľké. Myslíme si, že prišiel čas na nový impulz, ktorý nám pomôže získať tituly a dosiahnuť maximum. S našim skvelým tímom, talentom a usilovnosťou sa môžeme postarať o úspechy a spokojnosť. Chcem poďakovať Carlovi za odvedenú robotu v uplynulých dvoch rokoch a povedať mu, že toto je stále jeho domov. Budúci týždeň budeme poznať nového trénera."

Na otázky novinárov o možných kandidátoch na tento post stručne poznamenal: "Bolo by fajn, keby nový manažér hovoril po španielsky."

Nezískal trofej

O ukončení pôsobenia 55-ročného kouča pri tíme 10-násobného európskeho šampióna sa už dlhšie špekulovalo. Stoličku mu podlomil fakt, že Real Madrid zostal po sezóne bez významnej trofeje - ligového titulu, domáceho pohára i bez triumfu v Lige majstrov.

Ako o jeho najpotenciálnejšom nástupcovi sa v médiách hovorí o Rafaelovi Benitezovi, ktorý v súčasnosti vedie SSC Neapol.

Ancelottiho zotrvanie v Reale podporilo aj viacero hráčov vrátane najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda. Skúsený kouč počas svojho dvojročného obdobia v Reale doviedol mužstvo k jubilejnému desiatemu triumfu v Lige majstrov, víťazstvu v Kráľovskom pohári, európskom Superpohári a z titulu sa tešil aj na MS klubov FIFA. Jeho súčasná zmluva s klubom platila až do konca budúcej sezóny.

V pondelok sa objavili správy, že Ancelotti trpí ochorením krčnej chrbtice a v najbližšom čase odletí do Vancouveru, kde podstúpi operáciu.

Samotný Talian to uviedol v rozhovore pre denník Il Giornale a priznal, že zdravotné problémy boli aj dôvodom, prečo si plánoval dať rok oddychu od trénovania v prípade, že by ho vedenie španielskeho klubu odvolalo z funkcie.

Súvisiace články