Tottenham prehral so Stoke City 1:2

TASR|11. dec 2011 o 16:43

V 15. kole anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Sunderland nad Blackburnom Rovers 2:1.

LONDÝN.

Úspešnú premiéru na lavičke Sunderlandu zaznamenal tréner Martin O'Neill. Jeho tím síce ešte šesť minút pred koncom prehrával, ale napokon sa v 15. kole tešil z triumfu.

V 84. minúte skvelou strelou vyrovnal David Vaughan a v druhej minúte nadstavenia perfektným gólom z priameho kopu rozhodol Sebastian Larsson o troch bodoch pre Sunderland, ktorý sa tak dostal zo zostupového pásma.

"Tréner nám povedal, že nám verí," povedal po dueli šťastný Larsson. "Tento triumf pre nás znamená veľmi veľa. Potrebovali sme takto vyhrať a aj sme si to zaslúžili."

V druhom nedeľňajšom zápase Stoke City zdolalo na svojom trávniku Tottenham Hotspur 2:1. "Kohúti" z White Hart Lane prišli o šesťzápasovú šnúru výhier, zostávajú však na 3. mieste tabuľky.

ico

Súhrn výsledkov neďeľňajších stretnutí 15. kola Premier League:.

Sunderland - Blackburn 2:1 (0:1)

Góly: 84. Vaughan, 90.+ S. Larsson - 17. Vukčevič

Stoke City - Tottenham Hotspur 2:1 (2:0)

Góly: 13. a 43. Etherington - 62. Adebayor (z 11 m), ČK: 82. Kaboul (Tottenham) po druhej ŽK