Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Torres po desiatke Tahiťanom: Odteraz som fanúšikom Tahiti

Jeden z desiatich gólov v sieti Tahiti. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jún 2013 o 23:20

Aj my sme tu vyhrali a to tým, že sme si získali srdcia brazílskej verejnosti, hovorí tréner Tahiti.

RIO DE JANEIRO. Lekciu od úradujúcich majstrov sveta i Európy absolvovali vo štvrtok futbalisti z ostrova Tahiti, ktorí v základnej B-skupine na Pohári konfederácií 2013 v Brazílii podľahli Španielom devastačne 0:10 (0:4).

Outsidera prvýkrát prekonal v piatej minúte súboja v Riu de Janeiro kanonier Fernando Torres.

Zverenci Vicenteho del Bosqua, ktorý v porovnaní so stretnutím proti Uruguaju (2:1) urobil v zostave až desať zmien, sa potom na takmer pol hodiny gólovo odmlčali, ale následne podľa predpokladov začal gólový prídel.

Aj v druhom zápase sa ukázalo, že futbalisti Tahiti nemajú na takom veľkom turnaji čo robiť. V prvom ich deklasovala Nigéria 6:1.

Fernando Torres, strelec štyroch gólov: "Náš súper hral s úsmevom na tvárach. Môžu byť vzorom pre všetkých športovcov, odteraz som fanúšikom Tahiti. My sme sa im snažili ukázať rešpekt. Snažili sme sa hrať dobre, predviesť jednoduchý futbal a streliť góly."

Vicente Del Bosque, tréner Španielska: "Odohrali sme dobrý zápas. K stretnutiu sme pristúpili s rešpektom a naša prevaha bola evidentná. Nemyslím si, že diváci na štadióne boli proti nám. V predchádzajúcom zápase ako aj v uliciach nám fanúšikovia preukazovali veľkú náklonnosť."

Eddy Etaeta, tréner Tahiti: "Aj my sme tu vyhrali a to tým, že sme si získali srdcia brazílskej verejnosti. Verím, že sa dočkáme podpory aj po návrate domov. Je to frustrujúce, že tu v Brazílii sme populárnejší ako doma. Uvedomujem, si že v tíme potrebujeme skúsenejších a profesionálnych hráčov. Najmä doma musíme začať pracovať na výchove mládeže. Som si ale istý, že to dokážeme a v budúcnosti budeme konkurencieschopným tímom."

Španielsko - Tahiti 10:0 (4:0)

Góly: 5., 33., 57. a 79. F. Torres, 39., 49. a 64. David Villa, 31. a 90. David Silva, 66. Mata, ŽK: 45. Santi Cazorla (Šp.)

Španielsko: Reina - Azpilicueta, Sergio Ramos (46. Jesús Navas), Raúl Albiol, Monreal - Santi Cazorla (76. Iniesta), Javi Martínez, David Silva - Juan Mata (69. Fábregas), F. Torres, David Villa.

Tahiti: Roche - Aitamai, Ludivion, Vallar, J. Tehau, E. Lemaire (73. Vero) - M. Vahirua, Bourebare (69. L. Tehau), Caroine, Chong Hue - A. Tehau (53. T. Tehau).

Súvisiace články