Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tobiášová nastrieľala Levangeru 24 gólov

Sportnet|Publikované 12. nov 2007 o 23:00

Spojka michalovských hádzanárok nastrieľala doma v 3. kole Pohára EHF Levangeru 13 gólov.V odvete v Nórsku pridala ďalších 11 a posunula Iuventu medzi 16 najlepších tímov súťaže.

MICHALOVCE. „Sme patrične hrdí. V Nórsku sa nevyhráva každý deň,“ tešil sa do telefónu zo severu kontinentu tréner hádzanárok Iuventy Michalovce Dušan Daniš.

Východniarky do 3. kola Pohára EHF dostali ťažkého súpera. Momentálne šiesty tím nórskej ligy Levanger HK sa cítil byť favoritom, no Michalovčanky ho dokázali zdolať doma i vonku.

Pred týždňom vyhrali v Michalovciach 36:28, v sobotu v Levangeri 28:26 a postúpili do osemfinále súťaže.

Dva góly boli maximom

Nórska hádzaná má vo svete cveng, no Danišov výber Levanger do ničoho nepustil a pripísal si ďalší cenný úspech. „Splnili sme cieľ, ktorý sme si vytýčili. Špeciálne sme sa pripravovali na úvod zápasu. Doma sme ním súpera zaskočili a predpokladali sme, že to isté bude chcieť vyviesť aj on nám. Nestalo sa, na viac ako na dva góly nám neodskočil,“ vysvetľoval Daniš.

Pochvala Zahorjanovej

V prvom zápase sa individuálne vyznamenali predo­všetkým brankárky Kudročová a Krajcárová a autorka trinástich gólov Lucia Tobiášová (na snímke autora).

„V Nórsku Lucia opäť zabrala, tentoraz strelila 11 gólov. Výborne pre zmenu zachytala nestarnúca Zahorjanová. Celkovo sme hrali výborne v defenzíve a zápas sme zvládli aj takticky.“

Súpera pre osemfinále sa slovenský tím vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie dozvie už dnes. „Želám si atraktívneho a zároveň športovo prijateľného súpera. Aj keď čím ďalej sa v Pohári EHF dostaneme, tým sú súperi silnejší,“ dodal Daniš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.