Tím Velitsovcov prišiel o jedného z hlavných sponzorov

SITA|24. okt 2012 o 09:15

Cyklistický tím Omega Pharma-QuickStep, za ktorý jazdia aj slovenské dvojičky Peter a Martin Velitsovci, prišiel o jedného z hlavných sponzorov.

BRUSEL. Kuvajtská petrolejová spoločnosť Q8 sa rozhodla ukončiť svoju podporu cyklistiky cez značku QuickStep. Podľa belgického denníka Sporza nemá tento rok nič spoločné s posledným škandálom okolo dopingu Lancea Armstronga.

"Náš krok netreba spájať so súčasnými udalosťami. V cyklistike sme prežili sedem nádherných rokov. Teraz chceme naše sponzorské aktivity orientovať iným smerom. Rozhodnutie sme prijali ešte v auguste," uviedla spoločnosť v tlačovom vyhlásení.

Q8 cez značku QuickStep podporovalo doteraz aj belgické klasiky Liége - Bastogne - Liége a Valónsky šíp.

Cyklistika v priebehu pár týždňov prichádza o ďalšieho významného sponzora. Už skôr oznámila svoj odchod zo sveta galusiek holandská banková spoločnosť Rabobank, ktorá tak urobila po zverejnení obvinení voči Lanceovi Armstrongovi.

Spoluprácu s tímami World Tour ukončili už aj Spidertech, Chipotle a Liquigas, ani jeden z týchto odchodov však nemá nič spoločné s prípadom Armstrong.

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Tím Velitsovcov prišiel o jedného z hlavných sponzorov