Splnili svoj tohtoročný cieľ. Titul z grandslamu získali vo Wimbledone

Neal Skupski (vpravo) a Wesley Koolhof vyhrali štvorhru vo Wimbledone 2023.
Neal Skupski (vpravo) a Wesley Koolhof vyhrali štvorhru vo Wimbledone 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. júl 2023 o 20:55

Počas turnaja prišli len o jeden set.

Wimbledon 2023

Muži - štvorhra - finále:

Wesley Koolhof, Neal Skupski (Hol./V. Brit.-1) - Marcel Granollers, Horacio Zeballos (Šp./Arg.-15) 6:4, 6:4

LONDÝN. Holandský tenista Wesley Koolhof s Britom Nealom Skupskim sa stali víťazmi mužskej štvorhry na grandslamovom Wimbledone.

Turnajové jednotky zdolali vo finále pätnásty nasadený španielsko-argentínsky pár Marcel Granollers, Horacio Zeballlos 6:4, 6:4.

Pre oboch je to prvý grandslamový titul v kariére. Turnajom v All England Clube prešli bez väčších zaváhaní, v šiestich zápasoch stratili len jeden set.

"Ja a Wesley sme sa dali dokopy pred 18 mesiacmi a toto bol jeden z našich tohtoročných cieľov - vyhrať grandslam. Teraz sa nám to podarilo, je to veľmi špeciálny pocit," povedal pre stánku turnaja Skupski.

Domov»Tenis»Splnili svoj tohtoročný cieľ. Titul z grandslamu získali vo Wimbledone