Austrálsky tenista Thanasi Kokkinakis. (Autor: Thanasi Kokkinakis/instagram)

Thanasis Kokkinakis triumfoval v austrálskom Adelaide.

ATP Adelaide 2022:

Dvojhra mužov - finále:

Thanasis Kokkinakis (Aus.) - Arthur Rinderknech (Fr.) 6:7 (6), 7:6 (5), 6:3

ADELAIDE. Domáci tenista Thanasis Kokkinakis triumfoval na turnaji ATP v austrálskom Adelaide. V sobotňajšom finále zdolal Francúza Arthura Rinderknecha v troch setoch 6:7 (6), 7:6 (5), 6:3.

Napriek tomu, že Kokkinakis prehral prvý set, bol pri svojom podaní veľmi istý. Francúz sa nedostal ani len k brejkbalu, a tak bolo jasné, že ak chce získať turnajový titul, bude musieť zvládnuť skrátené hry.

V druhom prípade sa mu to však nepodarilo, čo ho poznačilo aj v ďalšom priebehu stretnutia. V úvode tretieho setu prvýkrát v zápase stratil podanie a rovnako tak aj v deviatom geme za nepriaznivého stavu 3:5.

Kokkinakis získal svoj prvý titul v kariére a ako sám v pozápasovom rozhovore povedal, nemohol si priať lepšie miesto ako na domácej pôde v Adelaide.

"Moja rodina, priatelia a tréneri vedia, akú som prešiel cestu. Som teraz veľmi šťastný. Hrám a trénujem na tomto kurte od ôsmich alebo deviatich rokov. Každý deň som sem chodil pred školou. Zbožňujem toto miesto," povedal Austrálčan.

Domov»Tenis»Hrával tam už počas žiackych čias. Teraz získal v Adelaide prvý titul