Slovenský tenista Andrej Martin.
Slovenský tenista Andrej Martin. (Autor: TASR/BTA)
SITA|23. nov 2020 o 10:20

Turnaj majstrov zmeny nepriniesol.

LONDÝN. Slovenský mužský tenis má v závere roka 2020 dvoch hráčov v najlepšej stovke rebríčka ATP. Domácou jednotkou zostal Norbert Gombos na 88. priečke.

Na sté miesto sa posunul Andrej Martin, a to vďaka finálovej účasti na challengerovom turnaji v ekvádorskom Guayaquile, v ktorom Martin prehral s Argentínčanom Franciscom Cerundolom.

Národnou trojkou je Jozef Kovalík na 131. pozícii, v druhej stovke sú aj Martin Kližan (148.), Filip Horanský (184.) a Lukáš Lacko (198.).

Majstrovský turnaj ATP Finals v Londýne nepriniesol zmeny v najlepšej desiatke rebríčka.

Na čele zostal Srb Novak Djokovič, ktorý prezimuje ako svetová jednotka. Druhá priečka naďalej patrí Španielovi Rafaelovi Nadalovi a tretia neúspešnému finalistovi z Londýna Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi.

Štvrtý je Rus Daniil Medvedev, ktorý však po triumfe na ATP Finals výrazne znížil odstup za Thiemom.

Piata je švajčiarska legenda Roger Federer a šiesty grécky talent Stefanos Tsitsipas, v 22 rokoch najmladší hráč v Top Ten.

Vo štvorhre zostal na čele Kolumbijčan Robert Farah pred krajanom Juanom Sebastianom Cabalom a Argentínčanom Horaciom Zeballosom.

Výrazne si polepšili šampióni z Londýna Wesley Koolhof a Nikola Mektič.

Slovenská jednotka Filip Polášek si o jedno miesto zhoršil svoje koncoročné postavenie a je sedemnásty. Ešte v septembri bol 35-ročný Polášek na desiatom mieste.

V tomto roku bol najvyššie v kariére na siedmej priečke vo februári po Australian Open, kde sa prebojoval po boku Chorváta Ivana Dodiga do semifinále. Druhý najlepší Slovák Igor Zelenay je na 73. priečke.