Kovalík mal štvrťfinále na dosah, prehral však skoro vyhraný zápas

Slovák prehral záverečných päť gemov zápasu.

ATP Bastad 2023

Dvojhra 2. kolo:

Filip Misolič (Rak.) - Jozef Kovalík (SR) 4:6, 7:6 (6), 6:4

BASTAD. Slovenský tenista Jozef Kovalík po dva a polhodinovom súboji vypadol v druhom kole antukového turnaja ATP vo švédskom Bastade.

S Rakúšanom Filipom Misoličom prehral v troch setoch 6:4, 6:7 (6), 4:6, hoci mal zápas veľmi dobre rozohraný, takmer skoro už vyhraný.

V druhom sete síce nezvládol tajbrejk, no v treťom sete viedol 4:1. Dovtedy platilo, že si udržal v zápase všetkých štrnásť gemov pri vlastnom podaní a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa táto šnúra mala skončiť.

Potom však stratil dve podania po sebe, celkovo prehral záverečných päť gemov a pri sieti musel 139. hráčovi sveta pogratulovať k výhre.

V ďalšom stretnutí čaká Misoliča víťaz talianskeho duelu medzi tretím nasadeným Lorenzom Musettim a Matteom Arnaldim.