Schmiedlová vyhrala prvý set, ale nestačilo to. Na US Open končí v treťom kole

Na poslednom grandslame sezóny ešte nikdy nepostúpila do osemfinále.

US Open 2023

Dvojhra žien - 3. kolo:

Sin-jü Weng (Čína) - Anna Karolína Schmiedlová (SR) 4:6, 6:3, 6:2

NEW YORK. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová končí v 3. kole US Open 2023. V boji o osemfinále nestačila na Číňanku Sin-jü Weng v troch setoch 6:4, 3:6, 2:6.

Slovenka postupom do tretieho kola vyrovnala svoje kariérne maximum na poslednom grandslame sezóny, ale do osemfinále sa premiérovo nepozrie ani teraz.

Slovensko tak prišlo v New Yorku aj o posledné želiezko v singli. Schmiedlová na záverečnom podujatí veľkej štvorky vyrovnala svoje maximum z roku 2015.

Schmiedlová mala hneď v druhej hre zápasu s Wang Sin-jü k dispozícii brejkbal, no nevyužila ho. Obe hráčky si držali servis až do desiateho gemu.

Za stavu 5:4 premrhala Schmiedlová vedenie 40:0, na napokon premenia piaty brejkbal a prvý set sa stal jej korisťou.

Najlepšia slovenská singlistka hrala v rozhodujúcich momentoch koncentrovane a robila menej nevynútených chýb.

V úvode druhého setu nevyužila Schmiedlová tri brejkbaly na 2:0 a za stavu 2:2 stratila servis. Číňanka následne potvrdila brejk čistou hrou, v deviatom geme opäť zobrala Schmiedlovej podanie a vynútila si tretie dejstvo.

Na jeho začiatku prehrávala 0:2, potom však vďaka aktívnej hre s množstvom víťazných úderov získala šesť gemov za sebou a postúpila do osemfinále, v ktorom nastúpi proti nasadenej desiatke Češke Karolíne Muchovej.

Schmiedlovej odplatila prehru z augustového turnaja WTA v Prahe.

Domov»Tenis»Schmiedlová vyhrala prvý set, ale nestačilo to. Na US Open končí v treťom kole