Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Tatran v extralige opäť prehral

Generálny manažér M. Benický. (Autor: Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 14. sep 2018 o 00:00

V oboch zápasoch nastúpili Prešovčania v zostave prevažne s mladými hráčmi.

PREŠOV. Slovenskú extraligu dvakrát predohrávali a dvakrát prehrali.

V prípade slovenského hádzanárskeho suveréna, štrnásťnásobného majstra republiky je to niečo výnimočné.

Obe prehry Tatrana Prešov v Slovnaft Handball Extralige sa zrodili pred dôležitými stretnutiami na medzinárodnom fóre.

V Piešťanoch pred zápasom SEHA Gazprom ligy s víťazom tejto súťaže i Ligy majstrov EHF Vardarom Skopje a naostatok v stredu doma so Šaľou pred dnešným odchodom na premiérový zápas v C skupine Ligy majstrov EHF v Turecku s Besiktasom Istanbul.

Ideálny priestor pre mladých odchovancov

V oboch spomenutých extraligových zápasoch nastúpil Tatran v zostave prevažne s mladými hráčmi.

Hlavne po prehre na pôde piešťanského nováčika sa dosť polemizovalo o šetrení niektorých hráčov základného kádra pred medzinárodnými duelmi, podceňovania, či dokonca údajného narušovania regulárnosti súťaže.

„Negatívne komentáre sa zrejme objavia aj po prehre so Šaľou,“ mienil generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický po stretnutí, ktoré úradujúci majster prehral s mladým tímom, vystuženom ostrieľanými harcovníkmi brankárom M. Kolpakom a A. Radčenkom.

„Treba si však uvedomiť, že Tatran Prešov okrem domácich súťaží (extraliga, SP) hráva dlhé roky významné európske súťaže. Množstvo zápasov zanecháva na mužstve svoje stopy. Po interných debatách v klube sme dospeli k záveru, že Tatran dá v budúcnosti viac síl do európskych súťaží. Ak niekto fakt, že v extralige nastupuje na niektoré zápasy prevažne s mladými hráčmi, odchovancami klubu, poníma vyslovene negativisticky, prinajmenšom je to zarážajúce. Predovšetkým preto, že takto reagujú hlavne tí, ktorí volajú po tom, či skôr kladú otázky, prečo v prvom mužstve nehrá viac odchovancov klubu. Vážime si každého fanúšika, každého, kto chodí na zápasy Tatrana Prešov a fandí mu. Nedá sa ale hrať všetky súťaže (SHE, SP, ČSP, SEHA, LM) a zároveň ich odohrať len s prvým mužstvom. Mladí hráči sa potrebujú ešte herne rozvíjať a myslíme si, že ideálnejší priestor pre nich na to, ako v domácich súťažiach, jednoducho nevidíme. Na takúto klubovú filozofiu netreba pozerať len negatívne. Práve naopak, práve tu vidíme pre našu omladinu príležitosť ukázať a presadiť sa. Iste, prišli prvé prehry, avšak aj tie môžu byť veľkou školou do budúcna pre menej skúsených hádzanárov.“

Kolpak: Zápas rozdielnych polčasov

Na margo stretnutia so Šaľou tréner tohto prešovského tímu Stanislav Kolpak povedal: „Kvalita Šale, ktorá v tejto sezóne má najvyššie ciele, je od Piešťan diametrálne odlišná. So Šaľou to bol zápas rozdielnych polčasov. Prvý nám vyšiel podľa predstáv, v druhom pykali za množstvo nepremenených šancí, čo skúsenejší súper využil na obrat. Odhliadnuc od konečného rezultátu, progres mixu hráčov seniorského kádra a staršieho dorastu pod „dohľadom“ ostrieľaných matadorov M. Kolpaka a A. Radčenka je výrazný.“

Tatran Prešov – HKM Šaľa 26:29 (18:13). Zostava a góly Prešova: M. Kolpak, Vasiľ, Sumilas – M. Šarpataky 3, Magdolen, Rečičár 3, D. Kolesár, Ľ. Šarpataky 7, Kríž 4, A. Radčenko 4, Chovan, Pavlovič, Schnierer, K. Radčenko, Fech 1, Carapkin 4.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články