Taliani boli suverénni. Zabezpečili si postup do osemfinále

Futbalisti Talianska na EURO 2020.
Futbalisti Talianska na EURO 2020. (Zdroj: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. jún 2021 o 22:53 (aktualizované 17. jún 2021 o 00:05)

Taliansko dnes zdolalo Švajčiarsko v zápase ME vo futbale (EURO 2020 / 2021), pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Taliansko - Švajčiarsko 3:0 (1:0)

Góly: 26. Locatelli, 52. Locatelli, 89. Immobile

ŽK: 49. Gavranović (SUI), 79. Embolo (SUI)

Rozhodovali: Karasjov (Rus.) – Demeško (Rus.), Gavrilin (Rus.)

Taliansko: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (26. Acerbi), Spinazzola - Barella (87. Cristante), Jorginho, Locatelli (86. Pessina) - Berardi (70. Toloi), Immobile, Insigne (69. Chiesa)

Švajčiarsko: Sommer - Elvedi, Schär (58. Zuber), Akanji - Mbabu (58. Widmer), Freuler (84. Sow), Xhaka, Rodriguez - Shaqiri (76. Vargas) - Seferovič (46. Gavranovič), Embolo

RÍM. Taliansko dnes zdolalo Švajčiarsko 3:0 v ďalšom zápase skupiny A na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Zabezpečili si postup do osemfinále. So 6 bodmi sú na čele tabuľky.

Hernú prevahu Talianov na Stadio Olimpico potvrdil dvoma gólmi stredopoliar Manuel Locatelli, tretí pridal útočník Ciro Immobile.

Taliani uzavrú účinkovanie v základnej A-skupine v nedeľu 20. júna od 18.00 SELČ zápasom s Walesom, Švajčiari budú hrať v rovnakom čase s Tureckom.

Priebeh zápasu Taliansko - Švajčiarsko na ME vo futbale

I. polčas

Taliani sa snažili od úvodu diktovať hru. V 11. minúte ešte Immobileho hlavičke chýbala presnosť, no ofenzívne snaženie domácich pokračovalo.

V 19. minúte sa po rohovom kope presadil Chiellini, ale talianska radosť bola predčasná, keďže VAR odhalil jeho hru rukou.

V 26. minúte už bolo všetko v súlade s pravidlami, keď Berardi potiahol loptu po pravej strane a po jeho prízemnej prihrávke pohotový Locatelli prestrelil brankára Sommera - 1:0.

II. polčas

Švajčiari sa dlho nevedeli dostať k ofenzíve, ich snahy sa často končili už v zárodku. V 52. minúte sa Taliani kombináciou dostali pred šestnástku hostí a Locatelli ľavačkou prekvapil Sommera - 2:0.

Po hodine hry sa do sľubnej šance dostal Zuber, ale brankár Talianov Donnarumma podržal svoj tím. Taliani bez väčších problémov čelili švajčiarskym ofenzívnym snahám a hrozili z brejkov.

V 89. minúte sa presadil Immobile, keď strelou spoza šestnástky uzavrel na 3:0.

Tabuľka: skupina A