Česko

+ 4:21 min (1+11)

18.

+ 1 kolo (2+9)

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ. Nemeckí biatlonisti Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Philipp Mawrath zvíťazili v pretekoch štafiet v rámci posledného 8. kola Svetového pohára v Novom Měste na Morave.

Na druhom mieste finišovali Rusi, tretí skončili Nóri. Tí získali malý glóbus za celkový triumf v tejto disciplíne.

Slovenskú štafetu v zložení Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga klasifikovali na 18. mieste po tom, čo ju súperi predbehli o jedno kolo.

Slováci mali sľubný štart. Šíma bol na strelnici bezchybný a Hasillovi odovzdal na 11. mieste. Tomu sa však streľba príliš nevydarila a slovenský tím sa prepadol na 19. priečku a neskôr skončil posledný.

Baloga sa ani nedostal na trať, keďže Slováci boli pozadu o jedno kolo. Na poslednej priečke skončili vedno s Rumunskom, Belgickom, Kazachstanom, Lotyšskom a Poľskom.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Šíma mal sľubný štart, no Baloga sa napokon v štafete ani nedostal na trať