Radosť hokejistov Kanady. (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Kanady využili vylúčenie Kevina Fialu na dva strelené góly.

Švajčiarsko
2 - 3
Kanada

Švajčiarsko - Kanada 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Fiala (Hischier, Josi), 26. Loeffel (Thürkauf, Fora) – 2. Cozens (Tavares, Mangiapane), 29. Cozens (Mangiapane, Tavares), 31. Paul (Mangiapane, Cozens)

Rozhodcovia: Heikkinen (Fín.), Hribik (ČR) – K. Briganti (USA), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Fiala (Švajč.) 5 min+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Diváci: 17.268

Švajčiarsko: Genoni – Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora – Niederreiter, Hischier, Fiala – Kurashev, Jäger, Andrighetto – Simion, Senteler, Herzog – Bertschy, Thürkauf, Scherwey – Ambühl

Kanada: Binnington – Parayko, Power, Oleksiak, Zellweger, Severson, Guhle – Mercer, McBain, Tanev – Bedard, Paul, McCann – Dubois, Tavares, Hagel – Mangiapane, Cozens, Bunting – Greig, Guenther

PRAHA. Kanadskí hokejisti zvíťazili v nedeľňajšom šlágri A-skupiny MS v Prahe nad Švajčiarskom 3:2.

Obhajcovia titulu triumfovali aj vo svojom šiestom zápase na turnaji a priblížili sa k prvenstvu v skupine.

Kanaďania zaznamenali všetky góly v presilových hrách, víťazný dosiahol v 31. minúte Nick Paul.

Kanaďania sú so 17 bodmi na prvom mieste. Vo svojom poslednom zápase v "áčku" v utorok o 16.20 proti domácemu Česku budú chcieť potvrdiť prvenstvo v skupine.

Švajčiari sú na tretej priečke a v rovnaký deň, ale o 20.20 nastúpia proti Fínsku.

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Kanada na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Švajčiarsko - Kanada na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Kanaďanom chýbal pre dištanc za zákrok v predošlom zápase na Jesseho Puljujärviho obranca Bowen Byram.

Šláger začal lepšie zámorský tím a využil hneď prvý presilovú hrú zásluhou Cozensa. Diváci sledovali atraktívny hokej, Bedard mohol zvýšiť, ale zahrozil aj súper po šanci Josiho.

Švajčiari odpovedali v polovici prvej časti, keď rovnako v početnej výhode Fiala prestrelil Binningtona.

V 15. minúte sa mohla Kanada opäť dostať do vedenia, Hagel už prekonal Genoniho, ale Josi zachytil puk na bránkovej čiare.

II. tretina:

V úvode druhej Švajčiari nevyužili presilovku, no v 26. minúte strelili druhý gól. Loeffel sa presadil strelou od modrej čiary.

Potom sa negatívne zviditeľnil Fiala, ktorý fauloval kolenom Cozensa a dostal 5 min + DKZ. Kanaďania presilovku využili, presadil sa práve faulovaný hráč.

V ďalšom priebehu oslabenia sa uvoľnil Thürkauf, no zastavil ho Bedard a nasledovalo trestné strieľanie. Andrighetto však nedokázal prekonať Binningtona.

Zámorskí hráči ešte v pokračujúcej päťminútovej presilovke skórovali raz. Po kombinácii Cozens, Mangiapane sa dostal puk k Paulovi, ktorý zasunul puk do odkrytej bránky.

Náskok obhajcu titulu mohol zvýšiť McBain, ale v samostatnom úniku ho vychytal Genoni.

III. tretina:

Na začiatku tretej mohol Cozens zavŕšiť hetrik, nepretlačil však puk za švajčiarskeho brankára.

Zverenci Fischera nevyužili dve početné výhody. Na druhej strane neuspel počas presilovky Bunting.

Švajčiari v závere odvolali brankára, ale nedokázali tretíkrát prekonať Binningtona.

Hlasy po zápase

Nick Paul, útočník Kanady, strelec víťazného gólu: "Bol to veľmi tesný zápas. Musím pochváliť spoluhráčov, ktorí mi pripravili gól. Proti Čechom to bude ťažký duel, ale budeme na neho dobre pripravení.

Roman Josi, kapitán Švajčiarska: "Kanada začal dobre na začiatku, dali gól a v prvých desiatich minútach mali veľa ďalších šancí na skórovanie. Potom sme sa vrátili späť do duelu, ale v druhej využili dve presilovky a stratili sme momentum. V závere dobre bránili a nedovolili nám vyrovnať."

Domov»MS v hokeji 2024»Šláger neporazených tímov dopadol v prospech Kanady, Švajčiari doplatili na vylúčenie