Suarez sa dočkal prvého ligového gólu: Vedel som, že to príde

Suárez.
Suárez. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. dec 2014 o 10:43

Uruguajský kanonier prelomil takmer dvojmesačné čakanie na prvý gól v španielskej futbalovej lige.

MADRID. Uruguajský kanonier Luis Suarez prelomil takmer dvojmesačné čakanie na prvý gól v španielskej futbalovej lige. V sobotňajšom zápase 16. kola Primera Division pomohol jedným presným zásahom k jasnému triumfu FC Barcelona nad Cordobou 5:0.

V 53. minúte dostal Suarez v pokutovom území prihrávku od Pedra a zblízka bez väčších problémov prekonal súperovho brankára Juana Carlosa. Dvadsaťsedemročný útočník tak poslal svoj tím do dvojgólového vedenia a zároveň po ôsmich ligových zápasoch a 577 minútach ukončil gólové suchoty v najvyššej španielskej súťaži.

animation.gif

"Nebol som posadnutý strelením gólu, ale som rád, že sa mi to podarilo. Som útočník a mojou úlohou je dávať góly, nielen na ne prihrávať. Teraz sa cítim viac uvoľnený. Pre mňa osobne je to dôležité, ale mal som obrovskú podporu a vedel som, že to čoskoro príde," citovala agentúra DPA Suarezove slová.

"Dnes sme ukázali, že sme v hre o titul. Víťazstvo pre nás znamená veľa."

Tréner hostí Miroslav Djukič zo svojich zverencov príliš nadšený nebol. "Dnes nám chýbala odvaha. Vyzeralo to, ako keby sme si sem s nimi prišli iba vymeniť dresy. Hanbím sa za dnešok."

Barcelona tak pôjde do nového roka z druhého mieste v tabuľke. Na konte má 38 bodov, vedúci Real Madrid má o jeden viac, ale aj zápas k dobru.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»Suarez sa dočkal prvého ligového gólu: Vedel som, že to príde