Šeng Li-chao a Chuang Jü-tching na OH 2024 v Paríži.
Šeng Li-chao a Chuang Jü-tching na OH 2024 v Paríži. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. júl 2024 o 11:31

Bronz si vybojovali Alexandra Leová a Islam Satpajev z Kazachstanu.

PARÍŽ. Prvé zlato na OH v Paríži získali čínski strelci Šeng Li-chao a Chuang Jü-tching.

V sobotu predpoludním triumfovali vo vzduchovej puške 10 m miešaných tímov, keď vo finále zdolali juhokórejskú dvojicu Hajun Park a Jihyeon Keum 16:12. Bronz si vybojovali Alexandra Leová a Islam Satpajev z Kazachstanu.

Iba sedemnásťročná Chuang a o dva roky starší Šeng sú úradujúci majstri sveta v tejto disciplíne z vlaňajška.

Do finále na strelnici v Chateauroux postúpili z prvého miesta v kvalifikácii nástrelom 632,2 bodu, juhokórejskí reprezentanti dosiahli 631,4 bodu.

Kórejčania síce v boji o zlato doťahovali v koncovke náskok favorita, ale čínski tínedžeri napokon vystúpili na najvyšší stupienok.

Pre Šenga je to druhá olympijská medaila, v Tokiu pred tromi rokmi získal striebro v individuálnej vzduchovej puške.

Bronz putuje do Kazachstanu, keď Leová a Satpajev vyhrali v súboji o tretie miesto nad nemeckým párom Anna Janssenová, Maximilian Ulbrich presvedčivo 17:5.

V sobotu mali v Paríži rozdeliť celkovo 14 medailových kolekcií, no súťaž v streete skejtbordistov preložili pre dážď na pondelok.

Domov»Olympiáda Paríž 2024»Prvé zlato smeruje do Číny, v napínavom ázijskom súboji zdolali strelci Juhokórejčanov