Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Stoch môže získať aj grécky pohár

Miroslav Stoch (vľavo) v drese PAOK Solún. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. apr 2014 o 12:10

Slovenský reprezentant sa podieľal na úspechoch klubov v Anglicku, Holandsku i Turecku. Teraz má možnosť vyhrať pohár v Grécku.

SOLÚN. Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch je blízko k zisku ďalšej trofeje na klubovej úrovni. Po Anglickom pohári FA Cupe v drese FC Chelsea, ligových titulov v Holandsku s FC Twente a Turecku s Fenerbahce Istanbul i ďalších dvoch triumfoch v národnom pohári v Turecku môže do jeho zbierky pribudnúť prvý vavrín vo farbách gréckeho PAOK-u Solún.

Spomenutý tím sa predstaví v sobotu vo finále národnej pohárovej súťaže, čaká ho stretnutie proti Panathinaikosu Atény (19.00 h SELČ). PAOK čaká na túto trofej už jedenásť rokov.

"Solún je futbalové mesto, všade to žije a fanúšikovia nám prízvukujú, aby sme po dlhšej dobe vyhrali nejakú trofej. Uvedomujeme si, že sme k tomu blízko, a aj keď sa hovorí, že záverečný krok býva najťažší, my pre úspech urobíme maximum," uviedol Stoch pre internetovú stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

"Panathinaikos ukázal, že je veľmi silný, hrá vo forme, takže to bude náročný boj. Nám síce chýbajú traja hráči základnej zostavy, no aj tak to bude zápas o všetko, všetci budeme drieť na doraz," dodal 24-ročný odchovanec nitrianskej futbalovej školy.

"Je pravda, že každý rok, odkedy som nastúpil do seniorského futbalu, som niečo vyhral. Pre mňa osobne je to motivácia navyše, aby som sériu natiahol a získal do zbierky ďalší primát. Futbal je však v prvom rade o kolektívnych úspechoch a so spoluhráčmi urobíme všetko pre to, aby sme pre PAOK získali vytúženú trofej," zakončil držiteľ Ceny Ferenca Puskása pre autora najkrajšieho gólu v roku 2012.

Súvisiace články