Števková v Turecku s dvoma víťazstvami

SITA|10. mar 2008 o 12:52

ALANYA 10. marca (SITA) - Slovenskej reprezentantke v horskej cyklistike Janke Števkovej vyšiel úvod sezóny vynikajúco, keď si v tureckej Alanyi pripísala počas posledných dvoch víkendových pretekov dve ...

ALANYA 10. marca (SITA) - Slovenskej reprezentantke v horskej cyklistike Janke Števkovej vyšiel úvod sezóny vynikajúco, keď si v tureckej Alanyi pripísala počas posledných dvoch víkendových pretekov dve víťazstvá. Prvý triumf na pretekoch UCI 1. kategórie získala 32-ročná členka CK MTB Dohňany podľa vlastných slov poľahky, keď konkurenciu tvorili iba tri domáce pretekárky a každá zaostala minimálne o jedno kolo. "Pre mňa preteky predstavovali najjednoduchšie víťazstvo na pretekoch 1. kategórie UCI. Avizovaný dážď sa nekonal a preteky som absolvovala v tréningovom tempe s dôrazom na bezpečnosť, no aj tak som sa nevyhla menšiemu pádu na tejto náročnej trati," prezradila Števková. O niečo ťažšie to bolo už počas uplynulého víkendu, kedy Števkovej okrem domácich cyklistiek konkurovala aj Fínka Pia Sundstedtová, ktorá nakoniec skončila druhá. Pre slovenskú olympioničku z Atén 2004 bola dvojica úvodných pretekov UCI 1. kategórie prípravou pred úvodným podujatím Svetového pohára v cross country v maratóne, ktoré sa uskutočnia 16. marca v Turecku.