Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Ak niekto ukončí sezónu predčasne, môže prísť o účasť v európskych súťažiach

Prezident Európskej futbalovej únie Aleksander Čeferin. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. apr 2020 o 19:12

Belgičania majú problém.

BRATISLAVA. Najvyššia belgická futbalová súťaž je prvou v Európe, ktorú predčasne ukončili z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tento minulotýždňový krok jej predstaviteľov ostrou kritikou okomentoval aj prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin, ktorý zároveň pohrozil vylúčením z európskych pohárových súťaží.

"Myslím si, že to nie je správny krok. Solidarita nie je jednosmernou cestou. Nemôžete požiadať o pomoc a potom sa sami rozhodnúť, ako vám to práve vyhovuje," vyhlásil Čeferin v rozhovore pre nemeckú televíziu ZDF a slovinský futbalový funkcionár pridal aj vážnu hrozbu podobných jednostranných rozhodnutí:

"Musím povedať, že Belgičania i ďalší, ktorí zvažujú niečo podobné, riskujú účasť svojich tímov v európskych pohárových súťažiach."

UEFA prostredníctvom listu odrádza svoje členské asociácie proti ukončeniu národných líg v dôsledku pandémie koronavírusu v tomto časovom horizonte.

"Existuje presvedčenie, že futbalové dianie sa môže v najbližších mesiacoch znova začať za podmienok kompetentných úradov. V tejto súvislosti by akékoľvek rozhodnutie o zrušení aktuálnej sezóny domácich súťaží by bolo v tejto dobe predčasné a neoprávnené," uvádza sa v dokumente.

V Belgicku vo štvrtok prijali rozhodnutie ukončiť sezónu po 29 z 30 kôl základnej časti a zároveň zrušili plánované nadstavby a play-off. Za majstra vyhlásili klub FC Bruggy.

Súvisiace články