+ 2:56,5 min (2)

95.

Tomáš Hasilla

+ 3:16,8 min (3)

NOVÉ MESTO NA MORAVE . Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet triumfoval vo štvrtkovom šprinte na 10 km v rámci 9. kola Svetového pohára.

V českom Novom Meste na Morave predviedol čistú streľbu a zvíťazil s náskokom 11,3 sekundy pred Nórom Tarjeiom Böom.

Tretí finišoval Talian Lukas Hofer s mankom 14,8 sekundy. Z trojice Slovákov skončil najvyššie na 68. mieste Šimon Bartko.

Líder netrafil dva terče

Dvadsaťosemročný Fillon Maillet dosiahol piate víťazstvo v kariére v SP a druhé v prebiehajúcej sezóne. Naposledy sa tešil z triumfu 12. decembra v stíhačke v Hochfilzene.

Vo štvrtok v Novom Měste na Moravě predviedol bezchybný výkon na strelnici a zároveň aj rýchle nohy na trati.

Do cieľa prišiel v čase 22:07,2 min a na druhú priečku odsunul dovtedy vedúceho T. Böa, ktorý strieľal čisto rovnako ako tretí Hofer a štvrtý Émilien Jacquelin (+ 22,7 s).

Líder celkového poradia Johannes Thingnes Bö spravil dve chyby na úvodnej ležke, stojku zvládol čisto a v cieli bol deviaty s mankom 37 sekúnd.

Fillon Maillet: Dal som do toho všetko

Nedarilo sa ani majstrovi sveta v tejto disciplíne Martinovi Ponsiluomovi, švédsky reprezentant skončil s jednou chybou na 14. mieste (+ 46,3 s)

"Som veľmi rád za víťazstvo. Bojoval som aj na uplynulých majstrovstvách sveta, ale nedarilo sa mi na strelnici.

Dnes som do toho dal všetko, sto percent na strelnici, sto percent na trati a vyšlo to," povedal pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie Fillon Maillet, ktorý zaznamenal prvé víťazstvo v šprinte SP.

Šima sa výrazne prepadol

Z trojice Slovákov vyštartoval ako prvý Michal Šima, ležku zvládol bez chyby a na čelo pretekov strácal priebežne pol minúty. Na stojke však nesklopil dva terče, jeho manko narástlo a výrazne sa prepadol.

Nakoniec obsadil 91. miesto so stratou 2:56,5 min. Šimon Bartko si odpálil šancu na dobré umiestnenie hneď na ležke, keď netrafil dva terče, na stojke pridal ďalšie trestné kolo a do cieľa prišiel na 68. priečke (+ 2:22,5 min).

Tomáš Hasilla spravil jednu chybu na prvej položke, dve na druhej a finišoval na 95. pozícii (+ 3:16,8 min).