Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Paulína Fialková: Ak mi zakážu reprezentovať, radšej ukončím kariéru

Paulína Fialková (vľavo) a jej sestra Ivona Fialková. (Autor: SME archív - Gabriel Kuchta)
Miloslav Šebela|Publikované 19. nov 2018 o 17:20

Fialkové prihlásili, spor nie je uzavretý.

BRATISLAVA. Biatlonistky Ivonu aj Paulínu Fialkové prihlásil Slovenský zväz biatlonu na súťaže prvého kola Svetového pohára. Či však budú na štarte, je stále otázne.

Spor medzi biatlonistkami a zväzom o zmluve o zabezpečení štátnej reprezentácie pokračuje. Zväz však urobil ústretové gesto.

Funkcionári musia nahlásiť mená štartujúcich najneskôr dva týždne pred súťažami.

Ak by premeškali tento termín a došlo by neskôr k dohode, Fialkové by aj tak štartovať nemohli. Preto ich vedenie zväzu na Svetový pohár v Pokljuke prihlásilo.

"Stále totiž očakávame posun vo veci, že aj sestry Fialkové podpíšu reprezentačnú zmluvu. Lebo požiadavky, ktoré boli z ich strany kladené na zabezpečenie ich tímu v sezóne, sú splnené. Čiže dvere pre ich štart sú stále otvorené," uviedol prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko pre denník Šport.

Postup zväzu prešetria

K tomu, aby mohli sestry Fialkové začiatkom decembra nastúpiť, zväz vyžaduje podpísanú zmluvu o zabezpečení štátnej reprezentácie.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.