Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Spartak má odohrať zápas ruskej ligy 1700 km od Moskvy

Ilustračná snímka z ruskej ligy. Spartak hral nedávno na štadióne Lokomotivu. Vyhral tam 3:0. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. okt 2013 o 13:42

Kluby z Moskvy nemôžu hrať doma, dažde poškodili trávniky.

MOSKVA. Viacero futbalových klubov z hlavného mesta Ruska Moskvy neodohrá svoje najbližšie súťažné stretnutia na domácich štadiónoch. Dôvodom sú dažďom poškodené trávniky v jednotlivých futbalových stánkoch.

"Po prvý raz v ruskej histórii došlo k situácii, keď pre zásah vyššej moci nie je žiadne ihrisko v Moskve a blízkom okolí schopné hostiť zápasy najvyššej súťaže," povedal generálny manažér Spartaka Moskva Roman Aschabadze.

Predstavitelia ruskej Premier League rozhodli o tom, že štadión Lokomotiv, na ktorom hráva Spartak domáce stretnutia, nie je spôsobilý pre zápasy ruskej I. ligy.

Keďže Spartak nedokázal nájsť vhodnú náhradu pre sobotňajší duel 12. kola s Terekom Groznyj, ruská Premier League nariadila odohrať zápas v Jekaterinburgu, ktorý leží 1700 km od hlavného mesta.

Na svoj osud čakajú moskovské kluby CSKA a Dinamo. Tie dosiaľ nevedia, ktorý štadión bude dejiskom ich nedeľňajšieho vzájomného súboja.

Na domovských štadiónoch Lužniki a Dynamo prebiehajú rekonštrukcie pred majstrovstvami sveta 2018.

Arénu Chimki, ktorá je prechodným stánkom CSKA a Dinama, poškodili počas uplynulých týždňov vytrvalé dažde.

Pre nespôsobilú hraciu plochu musel bývalý armádny klub CSKA odohrať stredajší duel Ligy majstrov s českým FC Viktoria Plzeň v Petrohrade.

"Kde budeme hrať proti Dinamu? Neviem. Rozhodnutie má v rukách Premier League a predstavitelia Ruskej futbalovej únie. Ďalšie zápasy sezóny však odohráme v Arene Chimki. Majitelia sa zaviazali dať trávnik do poriadku," uviedol prezident CSKA Jevgenij Giner.

Súvisiace články