Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

V Oberhofe hlásia pozitívne prípady na koronavírus, problémy majú aj Česi

Český biatlonista Michal Krčmář. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 7. jan 2021 o 17:05

V Nemecku sa bude pretekať už v piatok.

BERLÍN. Prvé kolo testovania pred piatym podujatím Svetového pohára v biatlone v Oberhofe odhalilo štyri pozitívne prípady koronavírusu. Na pretekoch v nemeckom stredisku štartuje aj slovenská výprava.

Generálny sekretár Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Felix Bitterling nezverejnil mená pozitívnych osôb.

Uviedol však, že intenzívne spolupracujú s miestnymi zdravotnými úradmi, ktoré budú rozhodovať o prípadných opatreniach či karanténe.

"Po sviatočnej prestávke očakávame zopár pozitívnych prípadov, no s naším systémom na ne môžeme rýchlo reagovať," citovala ho agentúra DPA.

Portál idnes.cz vo štvrtok informoval, že pozitívny test v dejisku podujatia mal český biatlonista a minuloročný juniorský majster Európy Vítězslav Hornig.

Ešte pred odchodom do Oberhofu neprešli PCR testami Michal Krčmář a Adam Václavík. Český mužský tím tak čaká na ďalšie pokyny od miestnych úradov.

Od začiatku sezóny odhalili v biatlonovej "bubline" v rámci podujatí Svetového pohára dokopy 22 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19.

Sestry Paulína a Ivona Fialkové museli po pozitívnom teste vo svojom tíme vynechať úvodné dve kolá Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti a sezónu tak odštartovali až v rakúskom Hochfilzene.

IBU zaviedla pred novým ročníkom striktné hygienické pravidlá s častým testovaním športovcov i funkcionárov a s cieľom minimalizovať cestovanie usporiadala úvodných šesť kôl len v troch strediskách - Kontiolahti, Hochfilzen, Oberhof.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články