Parahokejisti oslavujú historický postup. Je to neuveriteľné, vraví kapitán

Slovenskí reprezentanti v parahokeji. (Autor: Slovenský paralympijský výbor/ facebook)
TASR, SITA|1. dec 2021 o 20:36 (aktualizované 2. dec 2021 o 09:42)

Išlo o záverečný zápas kvalifikácie.

Kvalifikačný turnaj o postup na ZPH 2022:

Slovensko - Nemecko 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Góly: 4. Kaščák (Fojtík), 19. Joppa, 23. Korman (Joppa), 24. Korman (Štít, Stašák) - 23. Rennhack (Kuhli-Lauenstein), 35. Kuhli-Lauenstein (Rennhack)

BERLÍN. Slovenskí parahokejisti postúpili premiérovo na zimné paralympijské hry. V priamom súboji o Peking 2022 zdolali v záverečnom zápase olympijskej kvalifikácie v Berlíne domácich Nemcov 4:2.

Účasť na najvýznamnejšom zimnom paralympijskom sviatku si zabezpečili na druhý pokus. Predtým sa neúspešne snažili kvalifikovať do Pjongčangu 2018.

"Je neuveriteľné, čo sa nám podarilo dokázať ako tímu. Je to odmena za odmakané hodiny a roky, ktoré sme strávili na štadiónoch. Je to v podstate vrchol, čo sa dá v športe dosiahnuť. Chlapcom môžem len poďakovať.

Na Peking sa ideme tvrdo pripravovať," zhodnotil na webe Slovenského paralympijského výboru (SPV) kapitán slovenského výberu Marián Ligda

Na turnaji v Berlíne si pripísali štyri víťazstvá, keď nestačili iba na Talianov. Spolu s nimi si však zabezpečili jednu z dvoch miesteniek.

"Je to fantastický pocit dostať sa na paralympiádu. Je to niečo úžasné. Aj keď si spomeniem v akých podmienkach sme začínali. Napriek tomu, že sme malá krajina, máme málo hráčov, tak sa nám podarilo do Pekingu postúpiť.

Zdolali sme také krajiny ako Nórsko, Nemecko, Japonsko, ktoré už mali s paralympiádami skúsenosti. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo postúpiť," komentoval hlavný kouč Radoslav Bielečka na paralympic.sk.

Súvisiace články