Momentka zo zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokejbale žien 2024.
Momentka zo zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokejbale žien 2024. (Autor: Michal Runák/Hokejbal.sk)
Sportnet|26. jún 2024 o 16:37

V zostave Slovenska chýbala Nela Lopušanová.

MS v hokejbale žien 2024

Slovensko - Česko 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)

Góly: 7. Radová, 11. Manhartová (Patočková), 14. Kaltounková, 16. Herzigová (Kaltounková, Kosinová), 21. Patočková (Manhartová, Kaltounková), 24. Patočková, 25. Patočková (Manhartová, Kosinová), 39. Škorpíková, 40. Kaltounková (Patočková)

Slovensko: Dráfiová – S. Hambálková, Čillíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Gaborčíková, Martincová – Mandelíková, Taricsová, Nilabovičová, Suráková, Ševčíková, Džurňáková, L. Hambálková, Čorňáková, Podoláková, Lacková, Lidská, Vršková, Mateičková

Česko: Teplá – Herzigová, Martinů, Kosinová, Kašparová, Kotyrová, Radová, Rejlová, Červíková – Kantorová, Patočková, Procházková, Škorpíková, Kubínová, Pangerlová, Manhartová, Kotlíková, Landová, Pavlačková, Ištoková, Kaltounková

VISP. Slovenské hokejbalistky prehrali v poslednom skupinovom zápase na MS žien 2024 vo federálnom derby s Českom 0:9.

Na semifinálový duel sa tak vôbec nenaladili v najlepšom svetle. Už po prvej tretine prehrávali 0:3, keď sa o góly súperiek postarali Radová, Manhartová a Kaltounková.

Druhá tretina vyšla líderkám skupiny ešte lepšie. Strelili v nej štyri góly. O expresne rýchl hetrik sa postarala Patočková, ktorá strelila tri góly v priebehu štroch minút. K presným zásahom pridala aj dve asistencie.

Tretia tretina mala už voľnejší priebeh, Česko pridalo ešte dva góly a na semifinále sa naladilo výhrou 9:0.

Práve táto dvojica by si mala zmerať sily v boji o finále. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria zámorské tímy - USA a Kanada.