Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.
Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne. (Autor: JAKUB RUMAN)
TASR|7. dec 2020 o 20:23

Mladíci uspeli na ľade Spišskej Novej Vsi.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov zvíťazili v pondelkovom zápase 39. kola SHL na ľade Spišskej Novej Vsi 5:4 po nájazdoch.

V drese hostí zažiaril 16-ročný útočník a autor hetriku Peter Repčík. Postupne skóroval v oslabení, v presilovke a pri rovnovážnom počte hráčov na ľade.

Mladíci siahali na víťazstvo už v riadnom hracom čase, keď viedli v 54. minúte 4:1. Domáci však dokázali vyrovnať dvoma gólmi v poslednej minúte.

V nájazdoch ako jediný uspel Servác Petrovský a postaral sa o prvé víťazstvo slovenskej "osemnástky" v aktuálnom ročníku SHL.

Slovenská hokejová liga: 39. kolo

Spišská Nová Ves - Slovensko "18" 4:5 sn (0:0, 0:1, 4:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 52. Tyczynski (Rapáč, Romaňák), 54. Hvila (Tyczynski, Grec), 60. Fabian (Tyczynski, Černý), 60. Černý (Tyczynski, Hvila) - 24. Repčík (Suchý), 42. Repčík (Petrovský, Krakovský), 49. Repčík (Kmecm Eperješi), 54. Danielčák (Bubica, Mišiak), rozhodujúci nájazd: Petrovský

Rozhodovali: Tornay, Smerek - Wolf, Riš, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Hollý (Žilina) 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Premrhali trojgólový náskok, napriek tomu zaskočili favorita