Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slovenská futbalistka roka ide na skúšku do Bayernu

Víťazka ankety Talent roka 2013, futbalistka Ľudmila Maťavková, pózuje počas vyhlásenia ženskej jedenástky roka 2013 v Poprade. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. feb 2014 o 14:32

Slovenskú futbalistku a hráčku FC Baník Horná Nitra Ľudmilu Maťavkovú skúša nemecký futbalový klub Bayern Mníchov pre svoje ženské družstvo.

BRATISLAVA. Slovenská futbalistka Ľudmila Maťavková, ktorá si na sobotňajšom vyhlásení ženskej "Jedenástky roka 2013" v Poprade prevzala ocenenie v kategórii "Talent roka 2013", je na skúške v slávnom nemeckom tíme Bayern Mníchov.

Agentúru SITA o tom informovali z klubu FC Baník Horná Nitra, kde pôsobí táto iba 15-ročná hráčka.

"Nechcela by som sa k tomu ešte vyjadrovať. Nie je to hotová vec, v utorok som absolvovala prvý tréning. Tie baby boli buď na mojej úrovni alebo aj o niečo lepšie. Neviem, či sa mi podarí uspieť. V stredu mám ďalší tréning, tak sa pokúsim presvedčiť," povedala Maťavková.

Neskutočné podmienky

"Podmienky v Bayerne sú neskutočné. Tréning sa tiež nedá porovnať s naším, konečne som sa aj zadýchala. Keď mi nevyjde Bayern, mám už istý 1. FFC Frankfurt, kde som bola na skúške ešte minulý rok."

Mladučká Slovenka sa snaží voľný čas venovať tréningu. "Dôležitá je kondícia i rýchlosť, bez behania sa futbal hrať nedá.

Po technickej stránke to mám už v nohe, keďže som odmalička kopala do lopty s chalanmi," ktorej cieľom do jarnej časti sezóny je prestup do zahraničia.

"To preto, aby som sa mohla zlepšovať. Samozrejme, nie na úkor školy. Žiaľ, ženský futbal nie je tak hodnotený ako mužský. Dokonca aj špičkové hráčky bundesligy sú popri futbale zamestnané, takže to nemôžem nechať na náhodu," poznamenala Maťavková.

Titul dostala od trénera

Na spomenutom vyhlásení v Poprade prevzala ocenenie "Talent roka 2013" z rúk kouča slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie Zsolta Pakuszu, prvenstvo však nečakala.

"Keď mám pravdu povedať, dopriala by som tento primát spoluhráčke z reprezentácie Klaudii Fabovej, pretože za všetky moje góly v drese Slovenska môže ona," dodala Ľudmila Maťavková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.