Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovenky v skupine podľa želania trénera R. Popluhára

SITA|Publikované 29. mar 2007 o 10:51

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - Po štyroch rokoch, keď boli v Košiciach a Prešove majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov, sa na Slovensku opäť uskutoční významné hádzanárske mládežnícke podujatie. Bratislava ...

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - Po štyroch rokoch, keď boli v Košiciach a Prešove majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov, sa na Slovensku opäť uskutoční významné hádzanárske mládežnícke podujatie. Bratislava bude od 29. júna do 8. júla 2007 dejiskom európskeho šampionátu hráčok do 17 rokov. "Som presvedčený, že ME budú dobrou propagáciou hádzanej a pritiahnu ďalších mladých ľudí na športoviská. Sme pripravení vytvoriť účastníkom podmienky, aby mohli v duchu fair play bojovať o najvyššie méty a vo voľnom čase nadviazali nové priateľstvá," povedal prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi v úvodnom príhovore pred štvrtkovým žrebom, ktorý bol v City Hoteli Bratislava za prítomnosti predstaviteľov Európskej hádzanárskej federácie (EHF) na čele s generálnym sekretárom Michaelom Wiedererom na programe presne tri mesiace pred začiatkom šampionátu.

Slovenská hádzanárska reprezentácia kadetiek sa na ME "17", ktoré sa budú hrať v športových halách na Pasienkoch a NTC, predstavia v základnej B-skupine spoločne s Francúzskom, Rakúskom a Bulharskom. "Našu skupinu som trafil úplne presne. Včera som si skúsil napísať jej zloženie a vyšlo to stopercentne. Jedna vec sú však plány pred žrebovaním, druhá výsledok žrebu a tretia realita na palubovke," uviedol tréner slovenských kadetiek Róbert Popluhár. Slovensko malo ako organizátor automaticky právo štartu na šampionáte (nemuselo hrať kvalifikáciu) a zároveň si pri žrebovaní mohlo vybrať skupinu. "Zvolil som si béčko, pretože poznáme silu niektorých súperov, keďže sme proti nim odohrali prípravné zápasy. Samozrejme, pri rozhodovaní sme brali do úvahy aj výsledky družstiev v kvalifikačných turnajoch. Až šampionát ukáže, či sme si vybrali správne," dodal R. Popluhár, ktorého v súčasnosti trápia zranenia kľúčových hráčok Estočákovej a Baloghovej. Chýbať mu bude aj Zácsiková z Ferencvárosu, ktorá požiadala o maďarské občianstvo.


Zloženie základných skupín na ME hádzanárok do 17 rokov v Bratislave (29. 6. - 8. 7. 2007):

A-skupina: Dánsko, Chorvátsko, Rusko, Čierna Hora

B-skupina: Francúzsko, Slovensko, Rakúsko, Bulharsko

C-skupina: Rumunsko, Španielsko, Česko, Ukrajina

D-skupina: Slovinsko, Nórsko, Srbsko, Holandsko

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.