Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Slovenky pred kvalifikáciou ME ešte dvakrát proti Litve

SITA|Publikované 20. nov 2007 o 11:21

MICHALOVCE 20. novembra (SITA) - Hádzanárky Slovenska už na budúci týždeň čaká v Michalovciach I. fáza kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku. Trénerská dvojica Ľubomír Popluhár - Róbert Popluhár ...

MICHALOVCE 20. novembra (SITA) - Hádzanárky Slovenska už na budúci týždeň čaká v Michalovciach I. fáza kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku. Trénerská dvojica Ľubomír Popluhár - Róbert Popluhár zámerne naplánovala záverečný blok prípravy ženskej reprezentácie práve do dejiska turnaja 2. skupiny, v ktorej budú od 27. novembra do 2. decembra 2007 súpermi SR v boji o tri miestenky do play off Portugalsko, Čierna Hora, Azerbajdžan a Švajčiarsko.

V utorok večer by sa malo v centre Zemplína hlásiť 14 hráčok, neskôr sa pridá Denisa Glankovičová. "K nim treba prirátať ešte trojicu z Norimbegu Marianna Gubová, Miriam Šimáková, Petra Popluhárová a Zuzanu Porvazníkovú-Hrabovskú z Dortmundu, ktoré majú povinnosti vo svojich zahraničných kluboch. Z 19-členného kádra potom v piatok večer určím konečnú nomináciu 16 hráčok na kvalifikáciu. Pre zdravotné problémy nemôžeme počítať s brankárkou Harišovou a pivotkou Štetákovou. Gubová naposledy v Lige majstrov nechytala. Dúfam však, že jej ťažkosti s achilovkou pominú a bude môcť za nás nastúpiť," uviedol pre agentúru SITA k zloženiu družstva hlavný tréner žien Ľubomír Popluhár.

Slovenky si pred kvalifikačnými súbojmi otestujú aktuálnu formu v dvoch medzištátnych priateľských dueloch proti Litve. Prvý je v Michalovciach na programe vo štvrtok 22. 11. o 18.00 h, odveta v piatok 23. 11. o 10.30 h.

"Pred tým veľa potrénovať nestihneme. Vylepšovať budeme obranu, máme totiž vo výbere aj nové hráčky, ktoré musíme do defenzívneho systému zapracovať. Nacvičíme si aj presilovky a rozoberieme taktické záležitosti," dodal Ľ. Popluhár. Od jeho nástupu do funkcie odohrali slovenské hádzanárky tri stretnutia - v neoficiálnom zápase podľahli Rakúsku (23:24) a v dvoch oficiálnych zdolali Bielorusko (29:15 a 31:28).


Nominácia hádzanárok SR na priateľské zápasy proti Litve (22. a 23. 11. v Michalovciach):

brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (Wiener Neustadt/Rak.), Lýdia Jakubisová

(HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Eva Hodošková (Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Tóthová, Lucia Tobiašová (obe Iuventa Michalovce), Petra Gáborová (Slovan Duslo Šaľa), Lucia Kusendová, Martina Školková (ŠKP Bratislava)


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.