Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Slovenky berú z I. fázy kvalifikácie ME len postup

SITA|Publikované 26. nov 2007 o 10:44

MICHALOVCE 26. novembra (SITA) - Slovenské hádzanárky sa od utorka 27. novembra do nedele 2. decembra 2007 predstavia v Michalovciach na turnaji I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku.

V 2. kvalifikačnej skupine budú o tri miestenky do play off bojovať v konkurencii Portugalska, Čiernej Hory, Azerbajdžanu a Švajčiarska. Vzhľadom na výhodu domáceho prostredia i hernú kvalitu by to mala byť splniteľná úloha. "Samozrejme, hlavným cieľom je jednoznačne postup. Všetko ostatné by bolo sklamaním. Nebude to jednoduché, pretože nikto nám nič len tak nedaruje. Skupinu vyhrať nemusíme, ale chceme. Hráme predsa doma. Ideálne by bolo uspieť hneď v prvých troch dueloch," uviedol pre agentúru SITA kormidelník žien SR Ľubomír Popluhár. Jeho zverenky si aktuálnu formu otestovali uplynulý štvrtok a piatok dvojzápasom proti Litovčankám (31:22, 28:23). "Litva nás príliš nepreverila, v kvalifikácii nás rozhodne čakajú ťažší súperi. Čierna Hora sa posilnila, jej dres oblieka jedna z najlepších hráčok sveta Bojana Popovičová. Ani Portugalsko, s ktorým sme sa stretli pred dvoma rokmi v kvalifikácii ME 2006 a remizovali 26:26, nebude ľahký súper. Azerbajdžan i Švajčiarsko sa z roka na rok zlepšujú," naznačil silu protivníkov Ľ. Popluhár, ktorý má spolu so svojím asistentom Róbertom Popluhárom k dispozícii 16-členný káder. V jeho zložení prišlo k viacerým zmenám. Už minulý týždeň Silviu Farkašovú nahradila Lucia Súkenníková, najnovšie avizovala zdravotné problémy Martina Školková (angína), namiesto ktorej dostala pozvánku Petra Gáborová. Do tímu pribudli štyri legionárky Marianna Gubová, Miriam Šimáková, Petra Popluhárová z Norimbegu a Zuzana Porvazníková-Hrabovská z Dortmundu. Naopak, zo širšieho kádra vypadli Eva Hodošková a Lucia Kusendová.

Slovenky začnú v utorok so Švajčiarskom, v stredu a štvrtok majú voľno, v piatok nastúpia proti Portugalsku, v sobotu ich čaká Čierna Hora a v nedeľu zakončia svoje vystúpenie v centre Zemplína s Azerbajdžanom. "Nie je to ideálny program stretnutí, ale keď chceme ísť ďalej, musíme sa s tým vyrovnať a zvládnuť to," dodal hlavný tréner slovenských reprezentantiek.

EHF nominovala na turnaj 2. skupiny v Michalovciach rozhodcovské dvojice Michal Malek - Arkadiusz Nowak z Poľska a Aleksandrs Rutkovskis a Uldis Dzerve z Lotyšska.


Nominácia hádzanárok SR na turnaj I. fázy kvalifikácie ME 2008 v Macedónsku (27. novembra - 2. decembra 2007 v Michalovciach):

brankárky: Marianna Gubová (1. FC Norimberg/Nem.), Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Lýdia Jakubisová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Lucia Súkenníková (ŠKP Bratislava)

spojky: Zuzana Porvazníková-Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Miriam Šimáková, Petra Popluhárová (obe 1. FC Norimberg/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Tóthová, Lucia Tobiašová (obe Iuventa Michalovce), Petra Gáborová (Slovan Duslo Šaľa)


Program turnaja 2. skupiny:

utorok 27. 11.: Čierna Hora - Azerbajdžan (16.00 h), Slovensko - Švajčiarsko (18.00), Portugalsko voľno

streda 28. 11.: Portugalsko - Azerbajdžan (16.00), Švajčiarsko - Čierna Hora (18.00), Slovensko voľno

štvrtok 29. 11.: voľný deň

piatok 30. 11.: Azerbajdžan - Švajčiarsko (16.00), Slovensko - Portugalsko (18.00), Čierna Hora voľno

sobota 1. 12.: Švajčiarsko - Portugalsko (16.00), Čierna Hora - Slovensko (18.00), Azerbajdžan voľno

nedeľa 2. 12.: Portugalsko - Čierna Hora (14.00), Azerbajdžan - Slovensko (16.00), Švajčiarsko voľnolb;fr;mj

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.