Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slovanistom ďakoval primátor Bratislavy

Primátor Bratislavy a hokejisti Slovana Libor Hudáček, Milan Bartovič a Ivan Švarný (sprava). (Autor: TASR)
TASR|13. mar 2013 o 16:39

Milan Ftáčnik vyjadril vďaku aj za spôsob, akým si hokejisti získali vďačných fanúšikov.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava dali v stredu bodku za svojou premiérovou účasťou v Kontinentálnej hokejovej lige. Popoludní ich v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca prijal primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

Chýbali len českí legionári Michal Vondrka, Tomáš Mojžíš, Kanaďan Jonathan Sigalet, zranený Juraj Mikúš a brankár Jaroslav Janus pre štátnice.

Takmer kompletný tím belasých sa formou autogramiády v klubovej električke rozlúčil aj so svojimi vernými fanúšikmi.

Milan Ftáčnik sa slovanistom na čele s generálnym manažérom Marošom Krajčim a celým realizačným štábom, poďakoval za úspešnú reprezentáciu klubu a mesta.

Primátor vyjadril vďaku aj za spôsob, akým si hokejisti získali vďačných fanúšikov, ktorí počas celej sezóny do zapĺňali tribúny Slovanft Arény. Aj vďaka nim Slovan ako nováčik aj napriek zraneniam opôr obsadil šieste miesto v Západnej konferencii. V play off nestačil na obhajcu Gagarinovho pohára Dinamo Moskva.

"Som veľmi rád, že Vás môžem prijať v týchto priestoroch, kde boli také významné osobnosti, ako britská kráľovná, britský premiér, či český prezident," uviedol v príhovore k vedeniu a hráčom Slovana Milan Ftáčnik.

"Chcem sa Vám úprimne poďakovať za to, čo ste pre Bratislavu urobili, za jej výbornú reprezentáciu, ako aj svojho klubu. Je to fantastický úspech, ktorý ste dosiahli hneď vo svojej premiérovej sezóne. To, akým spôsobom ste pritiahli na zimný štadión fanúšikov, ktorí ho zapĺňali do posledného miesta a atmosféru, ktorú tam vytvorili, si zalúži naozaj veľký obdiv. To sa nepodarilo žiadnemu inému športu, len hokeju. Sme na Vás skutočne hrdí."

Maroš Krajči sa poďakoval primátorovi za prijatie aj možnosť absolvovať v mestskej električke v klubových farbách autogramiádu s fanúšikmi. Ako výraz vďaky za podporu, za krásny štadión, mu odovzdal slovanistický dres s číslom jeden, symbolizujúcim jeho postavenie v rámci Bratislavy.

Súvisiace články