Slovan vyhral po predĺžení, aj keď prehrával o dva góly

Slovan Bratislava porazil Jekaterinburg.
Slovan Bratislava porazil Jekaterinburg. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. jan 2017 o 21:25

Rozhodujúci gól dal Jeff Taffe.

KHL:

HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 50. Skalický (Lušňák, Rosandič), 60. Chipchura (Taffe), 63. Taffe (Cheechoo) - 2. Golyšev (Simakov, Vasilevskij), 26. Garejev (Vasilevskij, ČAJKOVSKÝ)

Slovan: Brust - Ďaloga, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandič, Halama - Cheechoo, Taffe, Sukeľ - Jeglič, Sádecký, Nedorost - Chipchura, Surový, Musatov - Šťastný, Lušňák, Skalický

Jekaterinburg: Sochackij - Čajkovský, Vasilevskij, Timašov, Ščitov, Žuravľov, Turbin, Ščemerov, Kivistö - Simakov, Romanov, Golyšev - Michnov, Koukal, Garejev - Moňa, Torčeňuk, Ivašov - Buchtele, Tičar, Čistov

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava triumfovali v stredajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:2 po predĺžení.

"Belasí" zaostávali po dvoch tretinách o dva góly, v závere tretieho dejstva sa im ale podarilo vyrovnať a v predĺžení rozhodol Jeff Taffe.

Fotogaléria zo zápasu Slovana s Jekaterinburgom: fotogaléria

12.1.2017

Domáci inkasovali hneď na začiatku druhej minúty, keď si Golyšev obkorčuľoval bránku a s prispením Švarného korčule otvoril skóre. V závere úvodného dejstva nevyrovnal Surový spomedzi kruhov a mohlo byť aj 0:2, keby dorážku Ivašova nezastavila žrď.

V 25. minúte sa Sersen vrátil z trestnej lavice, po zaváhaní hosťujúceho hráča sa dostal do samostatného úniku, neprekonal však brankára. O minútu našiel Vasilevskij dlhou prihrávkou Garejeva, ten nechránený nezaváhal a zvýšil náskok Jekaterinburgu. Asistenciu si pripísal Slovák Michal Čajkovský.

V predĺžení rozhodol o triumfe Slovana Taffe.
V predĺžení rozhodol o triumfe Slovana Taffe. (Autor: TASR)

Slovanu sa podarilo znížiť v 50. minúte zásluhou Skalického, ktorý v tesnej blízkosti brankára usmernil do siete pokus Lušňáka od modrej čiary. Snahu domácich o vyrovnávajúci zásah však po pár desiatkach sekúnd pribrzdilo vylúčenie Nedorosta.

V 56. minúte sa práve Golyšev dopustil tvrdého faulu na Nedorosta, ktorého museli zafixovať a z klziska odniesť na nosidlách.

Autor otváracieho zásahu si vyslúžil trest na 5 minút a do konca zápasu, Bratislavčania mali až do sirény početnú prevahu, odvolali aj brankára a podarilo sa im vyrovnať v poslednej minúte vďaka Chipchurovi.

V predĺžení potom rozhodol o ich triumfe Taffe.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Do duelu sme vstúpili trocha nešťastne, napriek tomu sme hrali dobre a vypracovali sme si šance, žiaľ najprv sme ich nepremenili. Súper skóroval po našej hrubej chybe, ale do tretej tretiny sme išli s odhodlaním zvíťaziť. To sa mi páčilo, všetci hráči odovzdali maximum a divákom ukázali charakter, že dokážu otáčať stretnutia."

Vladimir Krikunov, tréner Jekaterinburgu: "Takýto zápas sa mi hodnotí nesmierne ťažko. Je škoda, že sme vedenie neudržali až do konca."

Pavol Skalický, útočník Slovana: "Nezačali sme dobre, potom sme si niečo povedali. Súboj sa nám podarilo otočiť, sme radi, že sme to zvládli. Teší ma, že som konečne strelil gól, snáď sa zlepším ešte viac a budem platným členom tímu."

Online prenos:

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral po predĺžení, aj keď prehrával o dva góly