Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Slovan sa chce v najbližších dňoch posilniť

Sekera sa vracia do NHL. (Autor: SITA)
SITA|7. jan 2013 o 09:29

Prestupové obdobie sa končí 15. januára. Višňovský dostal ponuku na kontrakt do konca ročníka.

BRATISLAVA. Hokejový Slovan Bratislava musí po odchodoch obrancov Ľubomíra Višňovského a Andreja Sekeru posilniť káder.

Tréner Rostislav Čada už dlhšie hovoril o tom, že by privítal v zostave ešte kvalitného hráča do ofenzívy. Manažment účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy čaká náročné obdobie rozhovorov.

V súťaži sa končí prestupové obdobie už 15. januára. Situáciu pri hľadaní posíl trocha skomplikovalo ukončenie výluky v NHL, v nedeľu nadránom sa v zámorí dohodli na podmienkach kolektívnej zmluvy. Mnohí kvalitní hokejisti sa tak vracajú za Atlantik.

"Ak by sa výluka v NHL neskončila, mali sme na lane zaujímavé mená. Pripravovali sme sa na dve alternatívy. Dnes musíme rozbiehať plán B, ktorý máme tiež pripravený. V priebehu pár dní musíme dotiahnuť nejakých dvoch, troch nových hráčov do tímu. Máme na to pár dní, keďže 15. januára je v KHL hraničný termín na prestupy," uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Po nedeľňajšom stretnutí s Magnitogorskom pripustil obranca Ľubomír Višňovský, že by napokon v zostave Slovana ostal. Najskôr však musí rokovať s New York Islanders, kde je zmluvne viazaný do konca tejto sezóny.

"Dostal od nás ponuku na kontrakt do konca ročníka. Tlačíme naňho ponukou. Ako veľmi, to už musí zvážiť najmä samotný Ľubo," doplnil Maroš Krajči.

Súvisiace články