Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slováci odohrajú Davis Cup s Ukrajinou v NTC na antuke

SITA|27. júl 2011 o 14:10

Stretnutie Slovensko - Ukrajina v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára sa uskutoční v Bratislave na antuke vonku v NTC, ale nie v Sibamac aréne.

BRATISLAVA. Stretnutie Slovensko - Ukrajina v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov sa 16. - 18. septembra uskutoční v Bratislave na antuke vonku v NTC, ale nie v Sibamac aréne.

"Ukrajinci sú najlepší na ´hardoch´ a náš momentálne prvý hráč Martin Kližan chcel antuku. Na tomto povrchu náš najbližší súper uspel v Davis Cupe naposledy už v roku 2003. Hostia napriek tomu zostávajú favoritmi, ale myslím si, že na antuke by sa mohla zmazať aspoň časť papierového rozdielu. Lukáš Lacko by preferoval ´hard´, ale v ostatnom čase mu to príliš nejde ani na tvrdom povrchu. Nechcem ho zatracovať, takže voľba antuky vôbec nepredznamenáva Lukášovu stratu miesta v kádri. Uvidíme, ako sa vyvinie forma jednotlivých hráčov do toho zápasu. Podľa mňa však môžeme na tomto povrchu postaviť vyrovnanejší tím, pričom Davis Cup nie je o jednom tenistovi, ale celkovej konštelácii," povedal pre agentúru SITA kapitán daviscupovej reprezentácie SR Miloslav Mečíř.

Pôvodne sa uvažovalo o tvrdom povrchu, Slovenský tenisový zväz (STZ) však požiadal Medzinárodnú tenisovú federáciu (ITF) o odklad stanovenia povrchu na dôkladnejšie zváženie situácie.

Napokon prišlo k zmene a od stredy je známa antuková definitíva. Pre agentúru SITA ju potvrdil generálny sekretár STZ Igor Moška.

G"Všetci kompetentní - kapitán tímu Miloslav Mečíř, tréner davsicupového družstva a zároveň osobný kouč Martina Kližana Karol Kučera aj šéftréner chlapcov v NTC a pritom osobný kouč Lukáša Lacka aj bývalý tréner Sergija Stachovského Tibor Tóth - sa vzhľadom na okolnosti zhodli na tom, že najväčšiu šancu na úspech máme na antuke, a to vonku, nie v hale. Pripravíme hľadisko pre 2000 divákov," povedal Moška.

Zdolaný zo stretnutia Slovensko - Ukrajina klesne do II. skupiny euroafrickej zóny, teda "III. ligy" v hierarchii Davis Cupu.

Súvisiace články