Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slováci milo prekvapili, Bražnikovo zlé tušenie

SITA|Publikované 18. jún 2007 o 09:42

LEVICE/BRATISLAVA 18. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska sa postarali v sobotu večer v Leviciach o príjemné prekvapenie. Víťazstvom 35:19 nad Ukrajinou v odvetnom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2008 si ...

LEVICE/BRATISLAVA 18. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska sa postarali v sobotu večer v Leviciach o príjemné prekvapenie. Víťazstvom 35:19 nad Ukrajinou v odvetnom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2008 si vybojovali postup na januárový šampionát do Nórska. Zverenci trénera Zoltána Heistera po tesnej prehre v prvom stretnutí v Záporoží 28:29 až s nečakanou ľahkosťou a prehľadom zvládli rozhodujúci súboj o účasť na vrcholnom kontinentálnom podujatí. Svojím sebavedomým, oduševneným a kvalitným výkonom potešili dve tisícky divákov tiesniacich sa v zaplnenej levickej hale. "Dôležité pri takýchto náročných dueloch je, aby si chalani v hlavách uvedomili, že nemusia mať obavy a môžu vyhrať. Som rád, že moji zverenci pochopili slová, ktoré im vštepujem. Stále im hovorím, že majú na to, aby hrali dobrú hádzanú. Nechýba im talent, pôsobia v kvalitných súťažiach, kde získavajú cenné skúsenosti, ktoré môžu potom zúročiť v reprezentácii. Podstatné je, že sa sami stotožnili s nastúpeným trendom, tvrdo na sebe pracujú a svoje povinnosti si plnia bez reptania," vysvetľoval na pozápasovej tlačovej besede kormidelník SR, ktorému sa podarilo optimálne skĺbiť skúsenejších harcovníkov s dravými mladíkmi. Aj tieto dvojzápasy play off s Ukrajinou potvrdili, že Heister sa vybral správnou cestou, keď sa rozhodol dať príležitosť viacerým mladým hráčom. Jedným z nastupujúcej generácie je 21-ročný pivot Andrej Petro z klubu úradujúceho francúzskeho majstra U.S. Ivry, ktorý po skončení odvety žiaril šťastím: "Je to nádherné, čo viac si môžem priať, v takom mladom veku sa mi hneď podarilo kvalifikovať v drese Slovenska na európsky šampionát. Myslím si, že sme boli oveľa lepšie pripravení ako súper, navyše Rišo Štochl podal v bránke jeden z najlepších výkonov v reprezentačnom drese. Nebyť jeho, nemusela byť odveta taká jednoduchá."

Ukrajinci boli zaskočení od úvodných sekúnd duelu, pôsobili bezradným dojmom a postupne akoby rezignovali. Slovenskú hádzanú dobre pozná zo svojho pôsobenia v prešovskom Tatrane brankár Ukrajiny Vadim Bražnik, ktorý sa v sobotňajšej odvete dostal do hry v druhom polčase. Po zápase prezentoval názor, že nebol zaskočený z diania na palubovke: "Domáci ma neprekvapili. Ja som tušil, že to bude rýchly proces. Slováci boli lepší, my sme boli horšie fyzicky pripravení. Želám Slovensku, aby malo viac šťastia pri žrebe záverečného turnaja ako pred dvoma rokmi, keď sa ocitlo v spoločnosti Francúzska, Španielska a Nemecka." O súperoch SR v základnej skupine ME 2008 rozhodne piatkový žreb v Osle (22. 6. o 20.00 h). Tréner Heister si protivníkov nevyberá, hoci skupinu, akú mal jeho predchodca Peter Hatalčík na ME 2006, si neželá: "Uvidíme, koho nám žreb prisúdi, necháme sa prekvapiť. Slabí súperi však v osudí už nebudú."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.