Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slováci hrajú proti Čiernej Hore v týchto nových dresoch

Útočník Marek Bakoš. (Autor: PUMA)
SITA|Publikované 22. máj 2014 o 15:50

Brankár Martin Dúbravka dostane od trénera reprezentácie v zápase s Čiernou Horou dôveru prvýkrát.

SENEC. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák prezradil na štvrtkovej tlačovej konferencii v Senci základnú zostavu, ktorú pošle na trávnik v piatkovom medzištátnom prípravnom stretnutí proti Čiernej Hore.

Slováci nastúpia do zápasu aj v nových dresoch. Opäť značky Puma. Dres určený pre domáce stretnutie má jednoduchý dizajn s prevažujúcou bielou farbou, modrý dres s bielymi a červenými detailmi je určený pre zápasy vonku.

V obidvoch prípadoch je vpravo logo Slovenského futbalového zväzu a vľavo slovenský štátny znak.

"Úzky strih je praktickou, a pre divákov určite zaujímavou novinkou,“ povedal v oficiálnej správe výrobcu Marek Bakoš, útočník slovenského národného tímu.

((foto))

Už pred týmto duelom, ktorý sa začne o 20.20, bolo jasné, že pri neúčastí brankárov Jána Muchu, Dušana Kuciaka a Matúša Kozáčika premiéru v seniorskom národnom tíme Slovenska zažije jeden z dvojice Martin Dúbravka, Ján Novota.

Šesťdesiatročný rodák Kozák pošle od začiatku na trávnik gólmana dánskeho Esbjergu Dúbravku, ale druhý polčas odchytá brankár rakúskeho Rapidu Viedeň Novota.

"Mám predstavu o zostave, akurát Miňo Stoch prišiel k nám až v stredu a v poslednom čase bol najviac vyťažený. Verím, že ho dáme do takého stavu, aby mohol nastúpiť," povedal v Senci Kozák.

"Spokojný budem, keď bude plný štadión v Senci, potešíme fanúšikov a dosiahneme úspešný výsledok, teda vyhráme," doplnil Ján Kozák.

Avizovaná základná zostava Slovenska

- v piatkovom medzištátnom prípravnom zápase proti Čiernej Hore.

Dúbravka - Pekarík, Gyömbér, J. Ďurica, Čikoš - Pečovský, Guédé - Šesták, Weiss, Stoch - A. Nemec

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.