Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Odobrali im olympijské medaily. Rusi nemôžu štartovať ani vo Svetovom pohári

Alexander Treťjakov. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 24. nov 2017 o 09:48

Medzinárodná bobová a skeletonová federácia suspendovala štyroch ruských skeletonistov.

WHISTLER. Medzinárodná bobová a skeletonová federácia (IBSF) provizórne suspendovala štyroch ruských skeletonistov, ktorých predtým Medzinárodný olympijský výbor (MOV) po dopingovej kauze spätne diskvalifikoval zo ZOH 2014 v Soči a doživotne vylúčil z olympijských hier.

Kvarteto sa tak nebude môcť predstaviť vo Svetovom pohári ani v ďalších súťažiach pod hlavičkou IBSF.

Špeciálna komisia MOV pre doping odobrala Alexandrovi Treťjakovovi a Jelene Nikitinovej medaily zo ZOH 2014 v Soči, obaja navyše dostali doživotný dištanc štartovať na olympiáde.

Treťjakov získal na domácej dráhe zlato, Nikitinová vybojovala bronz. Obaja sa chystali štartovať na nadchádzajúcich pretekoch SP v kanadskom Whistleri. Na ZOH už nikdy nebudú môcť súťažiť ani Maria Orlovová a Olga Potylicinová, ktoré tiež porušili antidopingové pravidlá.

Ako informovala agentúra DPA, všetci štyria sa plánujú voči verdiktu odvolať na Športovom arbitrážnom súde v Lausanne (CAS).

MOV v súvislosti s dopingom v Soči potrestal už desať ruských športovcov vrátane olympijského šampióna v behu na 50 km Alexandra Legkova a trojnásobného strieborného medailistu Maxima Vylegžanina.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.