Martin zvládol dôležitý zápas, Topoľčanom pomohol štvorgólový Varga

Hokejisti HK VITAR Martin - ilustračná fotografia.
Hokejisti HK VITAR Martin - ilustračná fotografia. (Autor: Facebook HK Martin)
Sportnet|18. dec 2020 o 20:35

Skalica je stále posledná.

BRATISLAVA. Hokejisti HK VITAR Martin zvládli dôležitý zápas 13. kola. Na vlastnom ľade zdolali Spišskú Novú Ves 5:1 a pripísali si druhý triumf v rade.

Martin sa ujal vedenia už v prvej minúte, keď skóroval Dvořák. Dvoma gólmi pomohol domácim Murček. Jediný zásah hostí zaznamenal až v 56. minúte Koky.

Topoľčany prerušili dvojzápasovú sériu bez výhry, keď zdolali poslednú Skalicu 5:4. V drese domácich Topoľčian hviezdil štvorgólový Róbert Varga.

Hosťom nepomohli ani dva góly Lušňáka. Skalica stráca na predposlednú Považskú Bystricu iba bod, odohrala však o tri zápasy viac.

Slovenská hokejová liga - 13. kolo:

Martin - Spišská Nová Ves 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Góly: 18. a 58. Murček, 1. Dvořák, 13. Fafrák, 44. Themár - 56. Koky

Rozhodovali: Rojík, Kollár - Staššák, Šebeň, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Poliaček (Martin) 10 min za nešportové správanie sa, Rapáč (Spiš. N. Ves) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0

Topoľčany - Skalica 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

Góly: 11., 22., 34. a 51. Varga, 34. Gergel - 30. a 35. Lušňák, 18. Včelka, 47. Šátek (tr. str.). Rozhodovali: Vido, Valko - Stankovič, Nosek, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Trnava - Dubnica nad Váhom 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 59. Kamenický - 13. Hegyi, 15. Ondruš, 28. Dmitrijev, 44. Kristín, 59. Luhový

Rozhodovali: Valachovič, Moller - Jedlička, Junek, vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Klema (Trnava) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Martin zvládol dôležitý zápas, Topoľčanom pomohol štvorgólový Varga