Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír
23.06.2021
18:00
Stadium La Cartuja
0 - 5
(0:1, 0:4)
Ukončené

Bude mať Slovensko výhodu? Marca kritizuje stav ihriska v Seville

Slovenská futbalová reprezentácia. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jún 2021 o 17:05

Španieli navyše nastúpia v neobľúbených dresoch.

SEVILLA. Trávnik na štadióne La Cartuja v španielskej Seville je v zlom, ba možno veľmi zlom stave.

Táto informácia nie je nová, ale pre španielskych futbalistov to môže byť dôvod neúspechu, pokiaľ v stredu o 18.00 h nezvládnu zápas so Slovákmi v poslednom skupinovom vystúpení na majstrovstvách Európy.

"Od zlého k ešte horšiemu," píše španielska Marca o trávniku po poslednom tréningu Slovákov a Španielov v Seville.

Najviac zničená je tráva v pokutovom území na oboch stranách ihriska a v okolí stredového kruhu. Tréner Španielov Luis Enrique a aj viacerí hráči od začiatku majstrovstiev Európy viackrát vyjadrili svoje výhrady ku kvalite trávnika.

K téme sa už dokonca vyjadril aj tréner Belgičanov Roberto Martínez a bol rovnako kritický. Belgičania práve v Seville odohrajú najbližšiu nedeľu svoj osemfinálový súboj zatiaľ proti neznámemu súperovi.

Už pred úvodným zápasom Španielov so Švédmi (0:0) sa objavili polemiky, do akej výšky má byť zostrihaný trávnik v sevillskom futbalovom stánku. Pôvodne to malo byť 24 - 26 milimetrov, ale tréner Luis Enrique a jeho ľudia požadovali maximálne 22 mm.

"Toto rozhodnutie bolo proti odporúčaniam expertov z Európskej futbalovej únie (UEFA). Varovali, že trávnik bude 'oskalpovaný'. Tým sa vysvetľujú viaceré holé miesta takmer bez trávy žltej farby v zápase proti Švédom," napísal belgický športový web Sporza.be.

Pred druhým súbojom Španielov proti Poliakom (1:1) sa kondícia trávnika údajne zlepšila, ale po ňom sa opäť viacerí domáci hráči sťažovali na jeho kvalitu.

Európska futbalová únia medzi prvým a druhým zápasom v Seville spustila vyšetrovanie s cieľom zistiť kvalitu trávnika. Výsledok viacerých prekvapil - tráva na La Cartuja mala najvyššie možné hodnotenie.

"Podľa mnohých fanúšikov, ale aj médií sú sťažnosti na trávnik v Seville iba výhovorky pre španielskych hráčov, ktorým sa dosiaľ na šampionáte nedarí. Dve remízy proti Švédom a Poliakom spôsobili, že v stredu večer proti Slovákom budú hrať s nožom na krku," napísala Sporza.

A ak by Španieli nevyhrali ani proti Slovákom, rozšírili by ešte jednu historickú štatistiku. V zápase, v ktorom potrebujú zvíťaziť, nastúpia v bielych dresoch.

A predchádzajúcich desať zápasov na vrcholných turnajoch v tejto netradičnej farbe prinieslo Španielom len dve víťazstvá a až šesť prehier.

"Trávnik a dresy sú pripravené a my len veríme, že pripravení budú aj španielski futbalisti. Alebo si už vopred pripravujú ospravedlnenia?," dodal belgický zdroj.

Viac o EURO 2020 / 2021

Súvisiace články