Watabe si udržal vedenie po skokanskej časti a s prehľadom vyhral

Pred objektívmi fotoaparátov pózuje trojica najlepších zo sobotňajších pretekov - vľavo tretí Nemec Johannes Rydzek, v strede víťaz Akito Watabe a vpravo druhý Fín Eero Hirvonen. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. nov 2017 o 11:49

Japonec je novým lídrom Svetového pohára v severskej kombinácii.

Text sme aktualizovali po skončení bežeckej časti.

RUKA. Japonec Akito Watabe - najlepší po skokanskej časti - sa časom 24:58,6 minúty stal víťazom sobotňajších pretekov jednotlivcov vo fínskom stredisku Ruka v úvode nového ročníka Svetového pohára v severskej kombinácii.

Preteky sa skladali zo skoku na mostíku HS-142 a desaťkilometrového behu na lyžiach Gundersenovou metódou.

Navrátilci zaostali

Druhý skončil domáci reprezentant Eero Hirvonen (+31,7 s), tretí bol Nemec Johannes Rydzek (+32,8 s).

Obhajca celkového prvenstva v SP Nemec Eric Frenzel dobehol na 12. priečke (+1:09,0 min). Zaostali aj navrátilci do diania - Francúz Jason Lamy-Chappuis bol na 29. (+2:20,3 min) a Fín Hannu Manninen na 34. pozícii (+2:53,2 min).

V piatkovej ouvertúre SP 2017/2018 v Ruke (mostík HS-142 a päťkilometrový beh) obsadil sobotňajší suverén Akito Watabe tretie miesto. Triumfoval Nór Espen Andersen pred krajanom Schmidom.

Akito Watabe má 160 bodov a je na čele priebežného poradia Svetového pohára pred Andersenom (136 b). Tretí je iný Nór Jan Schmid (130 b).

Frenzel do behu ani nenastúpil

Nemcovi Rydzekovi patrí siedme miesto (72 b). Až na 21. pozícii figuruje jeho krajan Eric Frenzel (22 b), ktorý v piatok po slabom výkone na skokanskom mostíku nenastúpil na štart bežeckej časti.

Individuálne preteky sú v Ruke na programe aj v nedeľu. Trať behu bude rovnako ako v sobotu desaťkilometrová.

Svetový pohár 2017/2018 v severskej kombinácii:

RUKA (FÍNSKO)

Preteky jednotlivcov (skok na mostíku HS-142 / beh na lyžiach 10 km Gundersenovou metódou):

21.Eric FrenzelNemecko22 b

Domov»Zimné športy»Watabe si udržal vedenie po skokanskej časti a s prehľadom vyhral