Neapol patrí medzi stopercentné tímy, Lobotka odohral celý zápas

Stanislav Lobotka (vpravo) v drese SSC Neapol.
Stanislav Lobotka (vpravo) v drese SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. aug 2021 o 22:41

Z víťazstva sa tešili aj AS Rím či AC Miláno.

RÍM. V nedeľnom zápase 2. kola talianskej futbalovej Serie A prehral CFC Janov na domácom štadióne s Neapolom 1:2.

Hostí, v ktorých drese odohral celé stretnutie Stanislav Lobotka, dostal do vedenia v 39. minúte strelou k ľavej žrdi španielsky stredopoliar Fabian Ruiz.

V 69. minúte vyrovnal Andrea Cambiaso, no šesť minút pred koncom riadneho hracieho času zahrával štandardnú situáciu Ruiz a lopta našla Andreu Petagnu, ktorý pripravil Janov o body.

Podobne ako Neapol dosiahli druhé víťazstvo v sezóne aj ďalšie dva popredné talianske kluby. AC Miláno doma zdolalo Cagliari 4:1, pričom všetky góly padli už v prvom polčase. O dva z nich sa postaral Olivier Giroud.

Po postupe do skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy má José Mourinho opäť dôvod na spokojnosť. AS Rím totiž po bezgólovom prvom polčase prevalcoval nováčika súťaže US Salernitana 1919 a vyhral 4:0.

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol patrí medzi stopercentné tímy, Lobotka odohral celý zápas