Neapol doma nemal problémy, Hamšík presedel zápas na lavičke

Arkadiusz Milik sa raduje po jednom zo svojich gólov.
Arkadiusz Milik sa raduje po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. sep 2018 o 23:13

Uspel aj Juventus Turín.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v zostave bez slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka zvíťazili v šiestom kole talianskej Serie A nad Parmou 3:0.

Už po štyroch minútach sa strelecky presadil odchovanec SSC Lorenzo Insigne a po prestávke dvomi gólmi spečatil triumf SSC poľský útočník Arkadiusz Milik.

"Teší ma, že na San Paolo mohli po záverečnom hvizde znieť oslavné chorály. Chceli sme našich fanúšikov potešiť ziskom troch bodov. Z dvoch gólov mám radosť, no verím, že som si nejaký ušetril aj na šláger v Turíne.

Bude to pre nás zápas jesene. V uplynulej sezóne sme tam dokázali zvíťaziť 1:0, teraz by sme radi zopakovali podobný kúsok, aj keď sme si vedomí veľkej sily Juventusu," citovala slová Milika agentúra DPA.

Neapol je v tabuľke druhý o tri body sa doposiaľ stopercentným Juventusom Turín, úradujúci majster zdolal Bolognu 2:0.

Ten rozhodol o svojom triumfe už v úvodnej dvadsaťminútovke. Skóre otvoril Paulo Dybala a o štyri minúty neskôr po nezištnej prihrávke Cristiana Ronalda stanovil konečný výsledok Blaise Matouidi.

"V zápase s Bolognou veľmi dobre fungovala spolupráca medzi Ronaldom a Dybalom. Je prirodzené, že čím dlhšie spolu hrajú, tým viac si rozumejú. Myslím si však, že obaja môžu plniť aj úlohu podhrotových hráčov sa vysunutým Mariom Mandžukičom.

Cristiana som v druhom polčase mohol vystriedať a šetriť ho na sobotňajší dôležitý domáci zápas s Neapolom. Videl som však na ňom, že veľmi chce streliť gól, hral veľmi dobre," uviedol tréner Juventusu Massimiliano Allegri.

Góly: 80. Nuytinck - 61. Acerbi, 66. Correa

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol doma nemal problémy, Hamšík presedel zápas na lavičke