Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Ako tréner získal titul so Slovanom, teraz pomôže reprezentácii

Samuel Slovák ako tréner získal so Slovanom titul i pohár. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|26. okt 2020 o 19:05

Je asistentom trénera v reprezentácii.

Rozhovor pre SME

Len čo ukončil hráčsku kariéru, stal sa trénerom. Najskôr viedol béčko Slovana Bratislava a onedlho aj prvý tím. Keď mal 37 rokov, získal s ním double. Neskôr trénoval Liberec.

Posledné roky pracuje na Slovenskom futbalovom zväze ako manažér mládeže. A po novom je aj asistentom reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča.

„V klube sa pracuje systematickejšie s možnosťou korekcií v dlhšom časovom horizonte. V reprezentácii je všetko zhutnené a skrátené,“ tvrdí SAMUEL SLOVÁK.

Ako dlho ste rozmýšľali, či prijmete ponuku stať sa asistentom trénera Štefana Tarkoviča v reprezentácii?

Počas rozhovoru so Štefanom Tarkovičom. Bola to nečakaná situácia, ktorá si vyžadovala rýchlu odpoveď a nie váhanie. S trénerom Tarkovičom sa veľmi dobre poznáme, takže rozhodnutie bolo veľmi rýchle.

Jeho ďalším asistentom bude Marek Mintál, s ktorým ste hrávali v Norimbergu. Zavážilo aj to pri vašom rozhodovaní?

V tejto situácii nebolo dôležité, s kým budem spolupracovať. Byť trénerom v reprezentácii je pre mňa česť. Áno, teší ma, že je v realizačnom tíme aj Marek, je to bod navyše. Poznáme sa, hrali sme spolu a na veľa vecí máme podobný názor.

Ako často sa rozprávate s realizačným tímom o reprezentácii?

Veľmi často. S Marekom sme sa už spojili prostredníctvom videokonferencie, keďže je v Norimbergu a pridá sa k nám až pri reprezentačnom zraze.

Čoho sa najviac týkajú vaše debaty?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články