Ružomberok - Nitra 66:49

SITA|2. apr 2009 o 19:00

Smifinále play-off.

Basketbal - extraliga žien - semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá) - prvý zápas:

MBK Ružomberok - Inpek UKF Nitra 66:49 (16:10, 21:15, 19:2, 10:22) - stav série 1:0

Najviac bodov: Podešvová a Grešnerová po 16, Šimkuľáková 9 - Kalafutová 11, Mračnová 7, Sujová a T. Williamsová po 6

TH: 14/10 - 19/14, fauly: 20 - 19, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Sudek, Margala a Luxová, 800 divákov

Ružomberčanky začali vo veľkom štýle a v 8. min viedli už o 11 bodov (14:3). Hostky následne pridali na dôraze a až do veľkej prestávky nedovolili súperkám vážnejšie sa bodovo vzdialiť (polčasový stav 37:25). V tretej štvrtine prišiel uragán liptovského tímu, ktorý túto časť hry vyhral 19:2 a o víťazovi zápasu bolo rozhodnuté. Záverečná štvrtina vyznela v prospech Nitry, no z pohľadu konečného výsledku to už však nič neznamenalo.

Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberok - Nitra 66:49