Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Ronaldo sa vzdal polovice bonusov, so spoluhráčmi podporí amatérsky futbal

Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR)
SITA|13. apr 2020 o 15:16

Ide o takmer päť miliónov eur.

BRATISLAVA. Národný futbalový tím Portugalska na čele s hviezdnym Cristianom Ronaldom sa rozhodol pomôcť amatérskemu futbalu v rodnej krajine.

Ten sa totiž podobne ako mnohé profesionálne kluby dostáva v čase "koronakrízy" do výraznej finančnej tiesne.

Portugalská futbalová federácia (FPF) oznámila, že členovia A-tímu sa vzdali polovice bonusov za postup na majstrovstvá Európy 2020, pričom ide o sumu 4,7 milióna eur.

Už minulý týždeň boli pre koronavírus predčasne ukončené sezóny v amatérskych futbalových ligách v Portugalsku. Tých profesionálnych sa to zatiaľ netýka a prezident FPF Pedro Proenca sa vyjadril, že rozohrané sezóny by sa mali dohrať.

"Je to nevyhnuté. Tímy by sa mohli pripraviť na budúcu sezónu s vedomím, kto je majster, ktoré tímy sa kvalifikovali do európskych súťaží a kto zostúpil," uviedol Proenca, cituje ho agentúra AFP.

V polovici marca sa rozhodlo aj o preložení ME na rok 2021. Portugalčania boli vyžrebovaní do F-skupiny, kde budú ich súpermi reprezentanti Francúzska, Nemecka a úspešný tím z baráže.

Tím okolo päťnásobného držiteľa Zlatej lopty Cristiana Ronalda mal v roku 2020 obhajovať titul majstrov Európy, pred štyrmi rokmi totiž zdolal vo finále domáce Francúzsko po góle Edera 1:0 po predĺžení.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články