Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ronalda teší, že sa Bale uzdravil: Bude pekné vidieť BBC opäť spolu

Ani jeden zo známej trojice BBC proti La Coruni nenastúpi. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 13. dec 2017 o 10:38

Madridský Real čaká semifinále majstrovstiev sveta klubov.

ABÚ ZABÍ. Futbalisti Realu Madrid sa v stredu od 18:00 predstavia v semifinále majstrovstiev sveta klubov v Abú Zabí proti tímu Al-Džazíra (SAE).

"Neprišli sme sem prechádzať sa v parku, ale aby sme vyhrali, pretože tento turnaj má Madrid veľmi rád. A my sa budeme usilovať získať tento rok našu šiestu trofej," povedal útočník madridského klubu Cristiano Ronaldo pred vstupom Realu do turnaja, citoval ho BBC.

"Pre nás je toto podujatie veľmi dôležité, pretože ide o úroveň majstrovstiev sveta. Zjavne je to radosť sa na ňom zúčastniť, pretože na to, aby ste sa kvalifikovali, potrebujete vyhrať Ligu majstrov," pripomenul.

"Mal som možnosť získať tento pohár dvakrát s Realom Madrid a raz aj s Manchestrom United, túto súťaž mám veľmi rád. To, čo chcem, je vyhrať znova, a ak to bude možné, skórovať a pomôcť tímu dvihnúť trofej nad hlavu," pokračoval aktuálny držiteľ Zlatej lopty za rok 2017.

K samotnému turnaju Ronaldo povedal: "Je to veľmi krátky turnaj a veľa závisí od momentov. Sme pripravení čeliť akémukoľvek súperovi, sme európski šampióni. Samozrejme, chceme vyhrať nezávisle od toho, kto sú naši súperi."

Portugalský futbalista sa teší na návrat Garetha Balea, ktorý je po zranení opäť pripravený stať sa súčasťou madridského útoku pod skratkou BBC.

"Som rád, keď je káder kompletný, nielen s Karimom Benzemom a uzdraveným Baleom. Teší ma, keď nemáme žiadneho zraneného hráča. Je to dobré znamenie, znak, že sme všetci jednotní a toto mužstvo pracuje dobre. Gareth a Karim sú dvaja útočníci ako ja, ale máme aj ďalších dôležitých hráčov v obrane i v strede poľa. Bude však pekné vidieť BBC opäť spolu," dodal.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.