Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hráč Bostonu sa sťažoval na atmosféru počas zápasov. Nezazlievam mu to, vraví Chára

Tuukka Rask z Bostonu Bruins na tréningu pred reštartom NHL. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. aug 2020 o 13:47

Nemyslel to zle, skonštatoval Chára.

BRATISLAVA. Po štvrtkovej prehre s Carolinou (2:3) sa brankár Bostonu Bruins Tuukka Rask zamračil a vravel, že hokej bez fanúšikov v Toronte je nudný.

V súvislosti s aktuálne rozbehnutým play-off použil porovnanie s prípravnými zápasmi. Nemyslel to zle, ale jeho slová môžu vyvolať protichodné reakcie.

"Sú také momenty, keď sa niečo deje a to je v poriadku. Potom však príde päť minút, keď sa len korčuľuje od bránky k bránke v nulovej atmosfére. Vtedy sa cítim, ako keby sme hrali prípravný zápas.

Samozrejme, treba to hodiť za hlavu, napumpovať sa energiou a nastaviť na play-off," skonštatoval Tuukka Rask pred zámorskými médiami.

Pred sobotňajším pokračovaním série proti Caroline Hurricanes (stav 1:1) dostal kapitán Bostonu Zdeno Chára otázku, ako sa kabína stavia k reakcii Raska na súčasné dianie v play-off v Toronte.

"Predovšetkým chcem povedať, že Tuukka má právo na svoj názor. Nemyslím si, že čokoľvek z toho, čo povedal, myslel v zlom. Chcel byť iba úprimný a nezazlievame mu, že to povedal.

Pre nás všetkých je súčasná situácia niečím novým, nikto ju ešte nezažil a vnímame ju rôzne," skonštatoval Zdeno Chára na tlačovej konferencii, cituje ho TSN.

Rask zároveň priznal, že momentálne nie je v najlepšej forme. "Nie je to ideálne, ale snažím sa zlepšiť, mať z hokeja radosť. Nestresujem sa veľmi z toho, aký uhráme výsledok," snažil sa zľahčiť situáciu Rask.

Tréner Bruce Cassidy má kvalitného náhradníka v podobe Slováka Jaroslava Haláka, zatiaľ však jeho služby zrejme nevyužije.

"Náš brankár sa môže zlepšiť, ale to platí pre celé mužstvo. Brankársky post je náročnejší na správne nastavenie po takej dlhej pauze," zamyslel sa Cassidy.

Súvisiace články