Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rákovi v Rakúsku zastavili činnosť

(Autor: Archív TASR)
TASR|Publikované 10. feb 2014 o 09:40

Rakúsky futbalový zväz si preštudoval dokumenty a rozhodol o zastavení činnosti Ráka.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Róbert Rák, ktorého meno figuruje v korupčnej kauze na Slovensku, má v Rakúsku zastavenú činnosť. Tento fakt oznámil Rakúsky futbalový zväz (ÖEFB) slovenskému partnerovi Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ).

"Rakúsky futbalový zväz (ÖEFB) informoval SFZ, že príslušný regionálny futbalový zväz v tejto krajine, v ktorom je registrovaný Róbert Rák, mu zastavil činnosť. Stalo sa tak po preštudovaní príslušných dokumentov, ktoré rakúskej strane sprostredkoval SFZ a po vypočutí samotného hráča," uviedol SFZ na svojom oficiálnom webe.

Na Slovensku začiatkom februára Odvolacia komisia SFZ zamietla žiadosť Ivana Žigu voči rozhodnutiu disciplinárnej komisie (DK SFZ) vo veci korupčného správania, čím definitívne vstúpil jeho trest 25-ročného zákazu činnosti vo všetkých futbalových funkciách do platnosti. Odvolacia komisia neprerokovala žiadosť ďalšieho účastníka v korupčnej kauze Mareka Božoňa, ktorý nezaplatil poplatok a tak jeho 18-ročný trest tiež nadobudol právoplatnosť.

Verdikty odvolacej komisie znamenajú, že všetci šiesti bývalí futbalisti namočení v korupčnej kauze majú potvrdené tresty, ktoré nadobudli právoplatnosť. Marián Dirnbach na 25 rokov, Tomáš Huber a Michal Dian na 18 rokov, resp. bývalý reprezentant Ivan Hodúr na 14 rokov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.