Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prvý titul pre Savčenkovú so Szolkowým

SITA|Publikované 19. mar 2008 o 21:37

GÖTEBORG 19. marca (SITA) - Nemci Aľona Savčenková, Robin Szolkowy sa stali prvýkrát v kariére majstrami sveta v krasokorčuľovaní v kategórii športových dvojíc. Úradujúci majstri Európy zdolali v zaujímavej ...

GÖTEBORG 19. marca (SITA) - Nemci Aľona Savčenková, Robin Szolkowy sa stali prvýkrát v kariére majstrami sveta v krasokorčuľovaní v kategórii športových dvojíc. Úradujúci majstri Európy zdolali v zaujímavej súťaži vo švédskom Göteborgu, v ktorej sa ani najlepší nevyhli chybám, čínsku dvojicu Dan Žang, Hao Žang o vyše päť bodov. Bronz si vybojovali Kanaďania Jessica Dubeová, Bryce Davison.

Nemci boli po krátkom programe druhí, ale po najlepšej voľnej jazde získali svetový titul. Pár pripravujúci sa v Chemnitzi zajazdil v stredu skvelú voľnú jazdu, za ktorú dostal 130,86 bodu, čo v celkovom súčte oboch programov dalo ich osobné maximum 202,86 bodu. Savčenková so Szolkowým sa druhýkrát v sezóne i kariére dostali cez hranicu 200 bodov a svoj doterajší rekord z januárových ME prekonali o 47 stotín bodu.

Savčenková so Szolkowým predviedli vo voľnej jazde na hudbu L'Oiseau zloženú Reném Duperem pre Cirque du Soleil skvelú choreografiu, noblesné dvíhané figúry a vynikajúcu súhru pohybov. Jedinú chybičku urobili, keď pri trojitom salchowe sa obaja dotkli ľadu, za čo dostali bodovú zrážku. Savčenková, 24-ročná rodáčka z ukrajinského Kyjeva, s 28-ročným Szolkowým potvrdili svoj výkonnostný progres z posledných rokov. Pre svoju krajinu vybojovali v poradí jedenásty titul majstrov sveta v histórii v športových dvojiciach, prvý od roku 1997, keď ho s Mandy Wötzelovou získal ich súčasný tréner Ingo Steuer. Pre Savčenkovú so Szolkowým je to po vlaňajšom bronze druhá medaila z MS.

Dominancia čínskych športových dvojíc na MS napokon trvala len dva roky. Dan Žang a Hao Žang na titul tentoraz nedosiahli, aj keď po krátkom programe viedli. Dvojica, ktorá sa preslávila ťažkým pádom partnerky a následným pokračovaním v olympijskej súťaži v Turíne 2006, sa stáva princami športových dvojíc. Strieborní boli aj pred dvoma rokmi, pred troma získali bronz. Kanaďania Dubeová, Davison previedli druhú najlepšiu voľnú jazdu a oproti krátkemu programu si polepšili o jednu priečku. Pre kanadský pár je to prvá medaila z MS.


Výsledky - majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní v Göteborgu:

Športové dvojice - konečné poradie: 1. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 202,86, 2. Dan Žang, Hao Žang (Čína) 197,82, 3. Jessica Dubeová, Bryce Davison (Kan.) 192,78, 4. Juko Kawagučiová, Alexander Smirnov (Rus.) 191,33, 5. Qing Pang, Jian Tong (Čína) 186,78, 6. Meagan Duhamelová, Craig Buntin (Kan.) 169,61, 7. Maria Muchortovová, Maxim Trnakov (Rus.) 166,64, 8. Anabelle Langloisová, Cody Hay (Kan.) 164,67

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.